خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برق بخش هایی از فاریاب قطع شد

برق بخش هایی از فاریاب قطع شد

Jul 27, 2017 - 20:42

میمنه (پژواک، ۵ اسد ۹۶): رئیس نمایندگی شرکت برشنا در فاریاب می گوید که لین برق وارداتی فاریاب از ترکمنستان، در جریان جنگ امروز قطع گردیده و نیمی از این ولایت از برق محروم شده اند.

سید عبدالحمید، رئیس اداره برق(برشنا) فاریاب به آژانس خبری پژواک گفت که این خط برق حوالی ساعت ۶ شام امروز آسیب دیده است.

از خط برق ترکمنستان، افزون بر شهر میمنه، ولسوالی‌های قرمقل، قورغان، خان چهارباغ، اندخوی، پشتونکوت، خواجه سبزپوش، شیرین تگاب و دولت آباد استفاده می‌کنند.

سید عبدالحمید افزود که لین برق مذکور در جریان جنگ طالبان با نیروهای امینتی در منطقه خواجه سبز پوش بر اثر اصابت گلوله قطع شده است و به همین دلیل برق میمنه، خواجه سبز پوش، پشتونکوت، شیرین تگاب و دولت آباد قطع شده است.

خواجه سبز پوش در ۲۵ کیلومتری شمال شرق میمنه قرار دارد. رئیس اداره برق فاریاب خاطر نشان کرد که این خط برق در نیمه راه آسیب دیده است و ولسوالی های قرمقل، قورغان، خان چارباغ و اندخوی که بالاتر از خواجه سبز پوش قرار دارند برق دارند.

عبدالله معصومی، ولسوال خواجه سبزپوش نیز با تائید این رویداد گفت که صدها تن از طالبان به پسته های نیروهای امنیتی در اطراف ولسوالی یورش برده اند و جنگ شدید در این منطقه ادامه دارد.

خط برق وارداتی فاریاب در میانه ماه میزان سال گذشته نیز در جریان درگیری نیروهای امنیتی با طالبان در ولسوالی شیرین تگاب قطع شده بود اما پس از تلاش کارمندان ریاست برق دوباره وصل گردید .

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement