خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: تاجران در واردات و صادرات شان تعادل را رعایت نمايند

غنى: تاجران در واردات و صادرات شان تعادل را رعایت نمايند

Aug 05, 2017 - 20:17

کابل (پژواک ١٤ اسد ٩٦): رئیس جمهور در ايران از تاجران خواست تا در واردات و صادرات شان تعادل را رعایت نموده و تلاش کنند تا سهولت های لازم برای تاجران افغان مقیم ایران فراهم گردد.

موصوف اين اظهارات را امروز در ديدار با شماری از تاجران افغان در اقامتگاه اش در شهر تهران بيان کرده است.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که در این دیدار، ابتدا میرمحمد صادقی و مظفرعلی خانی به نمایندگی از تاجران ایران و حاجی کمال اختریان و فیض احمد خافی به نمایندگی از تاجران افغان در مورد مشکلات، چالش ها و فرصت های تجارتی شان، صحبت کردند. 

آنان برنامه ها و تلاش های رئیس جمهور را در رابطه به انکشاف اقتصادی و توسعه تجارتی مورد ستایش قرار دادند و خاطر نشان کردند که با گشایش راه های جدید تجارتی افغانستان با کشورهای دیگر، باورمند شده اند که افغانستان در زمینه تجارت و ترانزیت در حال توسعه است. 

تاجران، مشکلات خویش را در عرصه های گمرگات و تعرفه های گمرکی مطرح کردند و خواستار حل مشکلات گمرکی شان در منطقه مرزی پل ابریشم ولایت نیمروز شدند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع مشکلات تاجران، برای آنان اطمینان داد که حکومت وحدت ملی از تاجران و سرمایه گذاران حمایت می کند و در راستای حل مشکلات آنان گام های جدی برداشته می شود.

وی افزود که روابط تجارتی میان افغانستان و ایران به گونه ای گسترش یابد که برای تاجران هر دو کشور مفید واقع شود.

رئیس جمهور خطاب به تاجران گفت که برنامه های اقتصادی حکومت افغانستان و همچنان اتصال کشور ما با آسیای میانه از طریق خط آهن و آغاز داد و ستد تجارتی از طریق بندر چابهار، فرصت های جدید تجارتی را برای افغانستان فراهم نموده است و اکنون مربوط به تاجران می شود که چگونه از این فرصت ها استفاده می کنند.

اشرف غنی در اخیر سخنانش ضمن تشکری از تاجران بخاطر شریک ساختن مشکلات شان، طی تماس تیلفونی با والی نیمروز، برای موصوف هدایت داد تا مشکلات تاجران را در منطقه مرزی پل ابریشم به زودترین فرصت ممکن حل نماید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement