خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار بازسازی استوپۀ "توپ دره" در پروان آغاز شد

کار بازسازی استوپۀ "توپ دره" در پروان آغاز شد

Aug 12, 2017 - 18:37

کابل (پژواک، ٢١ اسد٩٦): کار بازسازی استوپۀ "توپ دره" و کاوشگری اطراف آن، به هزینۀ ٢٠٠ هزار دالر امریکايى در منطقه توپ دره، واقع مرکز ولایت پروان آغاز گردید.

اين استوپه، یکی از آبده های تاریخی ولایت پروان است که ١٨٠٠ سال قدامت تاریخی دارد؛ برخی قسمت هاى آن درحال تخریب شدن و از بین رفتن بود که اکنون بازسازی میشود.

سید صبور مهدی آمر گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت پروان گفت که این استوپه، در غرب مرکز ولایت موقعیت دارد.

وى افزود این استوپه که دارای ٢٠ متر ارتفاع و ٧٠ متر محیط میباشد، مرمت کاری و کاوشگری  آن به هزینۀ بیش از ٢٠٠هزار دالر امریکايى که در مدت یک سال تکمیل خواهد شد، آغاز گردید.

مژگان مصطفوی معین مالی و اداری وزرات اطلاعات و فرهنگ که در افتتاح کار بازسازی اين استوپه شرکت کرده بود، گفت با توجه به موجودیت امنیت خوب که ولایت پروان دارد، میخواهند آبدات تاریخی را بازسازی کرده و توجه توريستان را به این منطقه جلب کنند.

او افزود: "٢٠ آبده تاریخی در تمام افغانستان تحت بازسازی قرار دارد، که از جمله استوپه توپ دره پروان نیز شامل است، که ما امروز کار بازسازی و حفارى آنرا شروع کردیم، که یک جای بسیار تاریخ وقديمی است. اين جاى در آینده، یک مکان بسیار تاریخی و جالب برای توريست های خارجی خواهد بود."

موصوف، ساخت تعمیر اداری ریاست اطلاعات و فرهنگ پروان، موزیم و مجموعه فرهنگی آموزشی را نیز در ولایت پروان وعده سپرد که در روزهای نزدیک، در این ولایت آغاز خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement