خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دانش: ارگان های امنيتی در تامين امنيت مراکز دينی توجه جدی نمايند

دانش: ارگان های امنيتی در تامين امنيت مراکز دينی توجه جدی نمايند

Sep 19, 2017 - 16:21

کابل (پژواک،٢٨سنبله ٩٦): معاون دوم رياست جمهورى مى گويد که  پاليسى تامين امنيت مراکز دينى، به تازه گی در شورای امنيت ملی به تصويب رسيده است و اين پاليسى، براى يک تا دو سال ديگر در سطح کشور اجرايی می گردد.

در نشستى که به رياست سرور دانش معاون دوم رياست جمهوری برگزارشد، آخرين وضعيت تدابير امنيتی برای مساجد و تکايا و تطبيق پاليسی حکومت برای تأمين امنيت مراکزی دينی اهل تشيع، مورد ارزيابی قرار گرفت.

دراين نشست که در آستانۀ فرا رسيدن ماه محرم و دهۀ عاشورا برگزار شد، وزرای داخله، امور مهاجرين، ترانسپورت، لوی درستيزقوای مسلح، معين ارشد امنيتی وزارت داخله، قوماندانان گارنيزيون و امنيۀ کابل، تيم امنیتی کابل و اعضای کميسيون امنيتی مساجد و تکايا حضور داشتند.

معاون رييس جمهور در اين نشست، در مورد ويژگى هاى پاليسى امنيت مراکز دينى که به تازه گی در شورای امنيت ملی به تصويب رسيده است، معلومات داده گفت که مشارکت و همکاری مردم با نهادهای امنيتی در تامین امنيت مساجد و تکايا نخستين ويژگی اين پاليسی است که در صورت موفقيت می تواند به يک الگوی مثبت در زمينۀ تامين امنيت و تقويت اعتماد مردم به دولت مبدل گردد.

وى افزودکه تصويب و تطبيق اين پاليسی، هرگز ازمکلفيت ارگان های امنيتی به خصوص وزارت داخله و نيروی های پوليس در تامين امنيت مردم به صورت کل و تامين امنيت مساجد، تکايا، اماکن و مراسم دينی و مذهبی نمی کاهد.

دانش گفت که پاليسی تامين امنيت مساجد و تکايا، تنها به دهه محرم و روز عاشورا اختصاص ندارد؛ بلکه اين پاليسی برای يک تا دو سال ديگر در سطح کشور اجرايی می گردد و توزيع اسلحه، تجهيزات، تحکيمات امنيتی و معاش افرادی که برای تامين امنيت مساجد و تکايا استخدام می شوند، به عهده حکومت است.

معاون رييس جمهور در خصوص نحوۀ بر گزاری مراسم تجليل از روز عاشورا نيز گفت که محافل تجليل از دهه محرم، بايد به گونه اى مديريت شود که هم از بی نظمی، تندروی و احساسات نابجا جلوگيری شود و هم به تحکيم ثبات، وحدت و همدلی بين مردم و وفاق بين پيروان مذاهب اسلامی کمک نمايد.

وى تاکيد کرد که ارگان های امنيتی مخصوصا وزارت داخله، در تامين امنيت همه مراکز دينی و به خصوص مراکز دينی که مورد تهديد است، توجه جدی نموده و مردم نيز از هيچ گونه همکاری با پوليس و ديگر نيروهای امنيتی دريغ نکنند.

دانش افزود که با توجه به شرايط امنيتی و حوادث ناگواری که اخيراً رخ داده است، مردم به تامين امنيت مراکز دينی از طريق توظيف افراد و حوزات امنيتی اکتفا نکنند؛ بلکه خود نيز و به خصوص جوانان مناطق مربوطه، درتأمين امنيت سهم بگيرند.

به گفته دانش، در آخرين جلسه سر قوماندانی اعلای قوای مسلح، به وی گفته است که تدابير امنيتی و تطبيق پاليسی تامين امنيت مراکز دينی را به دقت ارزيابی نموده و روند اجرايی شدن اين پاليسی را رهبری نمايد.

ويس برمک سرپرست وزارت داخله نيز گفت که تدابير مشترک امنيتی، زير نظر لوی درستيز و معين ارشد امنيتی وزارت داخله، به منظور تامين امنيت مساجد وتکايا ومراسم تجليل از دهه محرم اتخاذ گرديده و نيروهای امنيتی قبل از شروع مراسم تجليل، در اماکن مربوطه مستقر خواهند شد.

وی گفت: "آموزش صدها تن از افرادی که دراين برنامه از طريق وزارت داخله جذب شده اند، روبه اتمام است و برای توزيع اسلحه، تحکيمات مورد نياز و معاش افراد جذب شده، عملا اقدام می گردد."

جنرال محمد شريف يفتلی لوی درستيز قوای مسلح نيز در اين نشست گفت که  به منظور تأمين امنيت مراسم تجليل از دهۀ محرم، پلان های امنيتی هماهنگ و مشترک از سوی ارگانهای امنيتی تهيه شده و به تمام قول اردوها هدايت داده شده که در اجرايی شدن اين پلان، هرگز کوتاهی نکنند.

اعضای کميسيون مردمی امنيت مساجد و تکايا، از همکاری همه جانبه مردم در تأمين امنيت مراکز دينی و مذهبی اهل تشيع اطمينان داده و از سرعت عمل حکومت برای ايجاد کميسيون دولتی امنيت مراکز دينی وتطبيق پاليسی مربوطه، اظهار قدر دانی کرده و بر تأمين امنيت بخشی از مراکز دينی که از پروسه تثبيت بازمانده، تأکيد کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement