خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکمتيار با مسدود کردن دفتر سياسى طالبان در قطر مخالفت کرد

حکمتيار با مسدود کردن دفتر سياسى طالبان در قطر مخالفت کرد

Oct 02, 2017 - 10:41

 

کابل (پژواک، ١٠ ميزان ٩٦): گلبدين حکمتيار رهبر حزب اسلامى افغانستان، ضمن تاکيد بر مذاکرات با طالبان مى گويد که مسدود نمودن دفتر سياسى اين گروه در قطر، هيچ فايده ندارد.

درخبرنامه ای که از سوى دفتر مطبوعاتى حزب اسلامى، امروز(١٠ميزان) به آژانس خبرى پژواک ارسال گرديده، آمده است که حکمتيار، اين اظهارات را در ديدار با شمارى از سران  قومى و متنفذين در کابل ابراز داشته است.

او افزوده است که مسدود نمودن دفتر سياسى طالبان در قطر، يک اقدام نادرست خواهد بود که از آن حمايت نمى کند.

اميرحزب اسلامى افزود که دفتر سياسى طالبان در قطر، يک آدرس خوب براى برقرارى تماس است و از اين دفتر، بايد به منظور مذاکرات و مصالحه استفاده صورت گيرد.

به گفتۀ حکمتيار، تداوم جنگ با طالبان راه حل نيست، هيچ کس نمى تواند که رقيب خود را از راه جنگ سرکوب نمايد؛ با آنها بايد مذاکرات صلح آغاز و خواسته هاى معقول شان پذيرفته شود.

امير حزب اسلامى از طالبان نيز خواست که به ميز مذاکره حاضر شوند؛ چرا که به گفتۀ وى، جنگ جارى برنده ندارد و براى منافع بيگانه ها انجام ميشود.

 همچنان وی خطاب به طالبان گفت که بايد مانند حزب اسلامى، راه صلح و مذاکرات پيش گيرند و از جنگ خود دارى حکمتيار کنند.

قابل ذکر است که دونالد ترمپ رييس جمهور امريکا، چند روز قبل در جريان ديدار با رييس جمهور افغانستان در نيويارک، در مورد مسدود نمودن دفتر طالبان در قطر نيز گفتگو کرده بود.

اين دفتر، چند سال قبل به همکارى امريکا ايجاد شده بود؛ اما در آن زمان حامد کرزى رييس جمهور افغانستان، با آن مخالفت شديد نشان داده بود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking