خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"عملکرد حکومت در بازپسگیری ولسوالی کوهستانات ضعیف بوده است"

"عملکرد حکومت در بازپسگیری ولسوالی کوهستانات ضعیف بوده است"

Oct 02, 2017 - 16:57

سرپل (پژواک، ١٠ میزان ٩٦): شماری از باشندگان ولسوالی کوهستانات ولايت سرپل، که حدود دو سال پيش به دست مخالفين مسلح دولت سقوط کرده است، حکومت را در بازپسگیری این ولسوالی ناتوان دانسته می گویند که حدود پنج هزار خانوار، از اثر ناامنی در دو سال اخیر بیجا شده اند.

دو سال قبل در دهم میزان ١٣٩٤، طالبان با حمله به بخش های ولسوالی کوهستانات، در یازدهم میزان موفق به تصرف تمامی بخش های این ولسوالی شده بودند.

رؤف طاهری باشندۀ کاشان اسمیدان ولسوالی کوهستانات؛ با انتقاد از حکومت، گفت که عملکرد حکومت در بازپسگیری ولسوالی یادشده ضعیف بوده است.

موصوف افزود که از دو سال تا حال، هرعملیات نظامی که در بخش های ناامن این ولایت راه اندازی شده، به خاطر پاکسازی نبوده، بلکه به خاطر تضعیف مخالفین مسلح بوده و این عملکرد حکومت، برای باشندگان این ولسوالی قابل پذیرش نیست.

نصیر کشاورز دیگر باشنده ولسوالی کوهستانات و یک تن از فعالان مدنی آن ولایت می گوید که حکومت مرکزی و محلی در بازپسگیری این ولسوالی ناتوان اند.

محمد نور رحمانی رییس شورای ولایتی سرپل، به آژانس خبری پژواک گفت که پس از سقوط ولسوالی کوهستانات و برخی مناطق دیگر، بیش از پنجهزار خانوار از اين مناطق در مرکز و ولسوالی های این ولایت بیجا شده و نیازمند کمک اند.

وی افزود: «پس از سقوط ولسوالی کوهستانات، ما شاهد سقوط برخی نقاط مهم در مرکز و ولسوالی های این ولایت بودیم که برخی از این مناطق، به پایگاه های نظامی طالبان مبدل شده است.»

عزت الله صمیم معاون شبکه نهادهای مدنی سرپل، حکومت را در بازپسگیری ولسوالی کوهستانات متهم به بی پروایی نموده، مدعی شد که عملیات ها در این ولایت ضعیف بوده است و حکومت، باید پلان های عملیاتی درازمدت را روی دست گیرد.

اما مل پاسوال خلیل الله دستیار قوماندان امنیه سرپل، دلیل راه اندازی نشدن عملیات بازپسگیری کوهستانات را مصروفیت های بیش از حد نیروهای امنیتی در سایر بخش ها عنوان کرد.

موصوف افزود که نظر به وعده های حکومت مرکزی، قرار است در آیندۀ نزدیک، عملیات نظامی تحت نام البرز برای بازپسگیری ولسوالی کوهستانات راه اندازی شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement