خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"زمرى پيکان قوماندان سابق امن و نظم عامه باید بازداشت شود"

"زمرى پيکان قوماندان سابق امن و نظم عامه باید بازداشت شود"

Oct 13, 2017 - 11:42

کابل(پژواک، ۲۱میزان۹۶): ده ‌ها تن از باشندگان ولسوالی میربچه ‌‌کوت کابل، به حکومت ده روز مهلت دادند؛ تا در اتهام به قتل سهراب نظامى و ياردل نظامى، زمرى پيکان قوماندان سابق امن و نظم عامه را بازداشت نمايد.

اعتراض کنندگان مدعی اند با وجود اینکه سه حکم گرفتاری و دو جلب بازداشت جنرال زمری پیکان را در قضيه کشته شدن قوماندان سهراب نظامی، یاردل نظامی و چهار تن از اعضای فامیلش، از څارنوالى به دست دارند؛ اما حکومت پيکان را بازداشت نميکند.

رييس امید نظامی، برادر سهراب نظامی هماهنگ کننده این اعتراض گفت که پسر زمری پیکان، به دستور پدرش؛ سهراب نظامی و برادرش ياردل نظامى را سال ها قبل به  قتل رسانده است.

وى علاوه کرد: "در سال ۱۳۹۱ زمری پیکان، زمانیکه معين نظم و امن عامه وزارت امور داخله بود،  چندین تن را بعد از ادای نماز جمعه، به ‌صورت فجیعی به ‌قتل رسانده است."

وى افزود که در مورد بازداشت زمرى پيکان، سه حکم څارنوالى را در دست دارند؛ اما وزارت داخله در مورد گرفتارى پيکان کوتاهى ميکند.

موصوف گفت که مرکز عدلی و قضایی نیز چندین بار قرار گرفتاری سهراب نظامی را داده است، حتا وزارت داخله به احکام آنها نیز اعتناء نکرده است.

وی خاطرنشان ساخت، در کنار اینکه وزارت امور داخله در قسمت بازداشت این قوماندان سابق پولیس همکاری نمی کند، دو موتر زرهی نوع لندکروز و سه رينجر را با چندین پولیس سرحدی در اختیارش قرار داده است.

او با تاکید براینکه وزارت داخله، باید هرچه زودتر در قسمت بازداشت زمری پیکان اقدام کند؛ هشدار داده و گفت: "اگر تا ده روز پيکان بازداشت نشود، شاهراه کابل- پروان را بسته میکنیم."

مردم ولسوالی میربچه‌کوت، در حالی خواستار بازداشت زمری پیکان، رئیس سابق امن و نظم عامه شدند که سال قبل، وظیفۀ پیکان از سوی وزارت امور داخله به‌حالت تعلیق درآمده است.

گفتنی است که باشندگان ولسوالی میربچه‌کوت و کوهدامن کابل، قبل از این هم چندين بار در اعتراض به کشته ‌شدن یاردل نظامی و سهراب نظامی، شاهراه شمال را مسدود کرده ‌بودند.

زمری پیکان، تا حال در این زمینه ابراز نظر نکرده است.

از سويى هم وزارت امور داخله با تماس هاى مکرر، حاضر به جواب گفتن در اين مورد نشده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement