خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مدیرمسوول تلویزیون خصوصى تنوير در بغلان مجروح گرديد و محافظش کشته شد

مدیرمسوول تلویزیون خصوصى تنوير در بغلان مجروح گرديد و محافظش کشته شد

Oct 13, 2017 - 14:34

پلخمری(پژواک،۲۱میزان۹۶): افراد مسلح ناشناس طى يک حمله مسلحانه در مرکز ولايت بغلان، مدیرمسوول تلویزیون خصوصى تنوير را مجروح کردند و محافظ وى را کشتند.

مدير مسوول تلویزیون تنویر، شام روز گذشته از دفترکارش به سوی خانه درحرکت بود، که با اين حادثه روبه رو شد.

ذبیح الله شجاع سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بغلان، با تايید این رویداد گفت که شیرمحمد جهش مدیر مسوول تلویزیون خصوصی تنویر، از دفتر کارش به سوی خانه در حرکت بود که در کمین افراد مسلح ناشناس قرار گرفت.

وی افزود که در این رویداد، شیر محمد جهش مجروح شده و محافظ وی که یک سرباز پولیس بود کشته شده است.

او گفت تاکنون روشن نیست که مهاجمان، کی ها بودند وچرا بالای  جهش حمله نمودند؛ اما تحقیقات پولیس در این باره آغاز شده است.

شیرمحمد جهش افزود که او بعد از پایان کار در تلویزیون، در راه برگشت به خانه، از سوی افراد مسلح ناشناس هدف حمله قرار گرفت.

وی گفت: "در نزدیک خانه، ناگهان در موتر بودم که مورد گلوله باری قرار گرفتیم، دو گلوله به من اصابت کرد؛ یکی به صورت و دیگری به شکم من، که خوشبختانه زخم آن جدی نیست؛ اما امان الله، محافظم که در چوکی عقب موتر بود، بر اثر شلیک های پی در پی جان باخت."

مدیرمسوول تلویزیون تنویر، خاطر نشان کرد که احساس امنیت نمی کند و از مسوولان امنیتی خواسته است که او را به یک جای امن انتقال دهند.

مرکز خبرنگاران افغانستان که شیرمحمد جهش به عنوان نمایندۀ اين مرکز در بغلان فعالیت می کند، طى يک اعلامیه، حمله به جان جهش را شدیداً تقبیح کرده اند.

آنها  از مسوولان ولایتی ميخواهند که در این باره تحقیقات همه جانبه انجام بدهند.

احمد قریشی رئیس مرکز خبرنگاران افغانستان، در بیانیه ای ضمن محکومیت این حمله گفت: "این حملۀ بزدلانه نشان داد که کار رسانه ای در افغانستان به ویژه در ولایات، تا چه اندازه مخاطره آمیز است و باید تهدیدها علیه خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ها جدی گرفته شود و مسوولان امنیتی، تدابیر لازم را اتخاذ کنند."

وی افزود: "از مسوولان محلی بغلان می خواهیم که هرچه عاجل، عاملان این حمله را بازداشت و عدالت را در این زمینه تامین کنند."

در همین حال، انجمن ژورناليستان آزاد افغانستان و دیده بان حمایت از رسانه های آزاد افغانستان(نی)، حمله بر شیرمحمد جهش مدير مسوول تلویزیون خصوصی تنویر، در ولایت بغلان را شدیداً تقبیح نموده و از ادارات کشفی و امنیتی خواسته اند که اين موضوع را به گونۀ جدی وهمه جانبه بررسی نمایند.

 

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement