خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حمله انتحاری دیروز کابل يک ژورناليست کشته شده است

در حمله انتحاری دیروز کابل يک ژورناليست کشته شده است

Nov 17, 2017 - 11:12

کابل(پژواک، ۲۶عقرب۹۶): در حمله انتحاری دیروز در مقابل هوتل قصر نوین تصویر برادر تلویزیون راه فردا کشته و خبرنگارش زخمی ميباشد.

حمله انتحاری بعد از ظهر دیروز ۲۵ عقرب در ساحه لب جر شهر کابل در مقابل سالون عروسی قصر نوین رخ داده که در آن ١٤ تن کشته و ١٨ تن زخم برداشته است.

هادی سحر خبرنگار تلویزیون راه فردا به پژواک گفت:" تیم خبری ما بخاطر پوشش نشستی که به حمایت از عطامحمد نور والی بلخ تدوير يافته بود رفته بودند."

به گفته وی، بعد از ختم مراسم در مقابل هوتل حمله انتحارى صورت ميگيرد که در آن حسین نظری تصویر  برادر تلويزيون راه فردا کشته مى شود و محمد تقی سدید خبرنگار زخمی ميگردد که فعلا در شفاخانه بستر می باشد.

سحر می گوید:"حسین نظری یک تصویر بردار با استعداد، متعهد و خلاق بود که همواره کوشش می کرد تا با اصول خبرنگاری پابند باشد."

او می افزاید که حسین نظری ازدواج کرده بود و دارای دو فرزند می باشد و پدرش را در جریان جنگ ها از دست داده بود.

وی خاطر نشان ساخت که بیش از پنج سال می شد که حسین نظری به عنوان تصویربردار در رسانه های مختلف چون آئینه، نگاه، آرزو و راه فردا کار کرده است.

در همین حال نهاد های مدافع خبرنگاران کشته و زخمی شدن دو کارمند رسانه ای را محکوم کرده از حکومت میخواهد تا در قسمت تامین امنیت شهروندان بخصوص خبرنگاران توجه جدی نماید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement