خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جرایم جنایی در سرپل ۴۰ در صد کاهش یافته است

جرایم جنایی در سرپل ۴۰ در صد کاهش یافته است

Nov 21, 2017 - 13:26

سرپل(پژواک،٣٠عقرب۹۶):مقام هاى امنیتی ولایت سرپل از کاهش چهل در صدی جرایم جنایی در هشت ماه اخير در اين ولايت خبر داده می گویند که در اين مدت ۶۸ تن در پیوند به ۱۲۰ قضیه جنایی در این ولایت بازداشت شده اند.

سمونوال غلام سخی نیکپی سرپرست قوماندانی امنیه ولایت سرپل در صحبت اختصاصى به آژانس خبری پژواک گفت که ١٢٠ قضيه يادشده شامل قتل، مجروحیت، سرقت، لواط، زنا و غیره می باشد.

او بدون ارايه جزييات در مورد اين قضايا گفت که در پيوند به آن ٤٧ مرد و ٢١ زن بازداشت شده اند.

موصوف درادامه افزود که افراد بازداشت شده بعد از تکمیل دوسیه های شان به ارگان های عدلی و قضایی معرفی شده اند.

او آمار جرايم جنايى هشت ماه اخير سال گذشته را مشخص نکرد، اما با در نظر داشت چهل در صد کاهش در هشت ماه اول سال روان، گفته مى توانيم که در هشت ماه اخير سال گذشته حدود ١٦٨ قضيه جنايى در اين ولايت ثبت شده بود.

در همین حال محمد علی حکیمی عضو شورای ولایتی سرپل به پژواک گفت، درصورتى که نهادهای امنیتی از گشت و گذار افراد مسلح غیر مسوول جلوگیری نکند، گراف جرایم افزایش خواهد یافت.

وی با اظهارنگرانى از موجوديت افراد مسلح غير مسوول در سرپل گفت:"اکنون در سرپل دو برابر نیروهای امنیتی مردم مسلح هستند؛ این خود یک نگرانی می باشد."

از سوی هم حکمت الله حیدری فعال مدنی در ولایت سرپل ضمن ابراز نگرانی از وضعیت خراب امنیتی در این ولایت می گوید که در حال حاضر اکثریت نقاط این ولایت تحت کنترول مخالفين مسلح دولت می باشد.

به گفته او مسوولان امنیتی سرپل بايد بین مردم اعتماد سازی نمايند؛ درغیر آن جرایم کاهش نه بلکه افزایش خواهد یافت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement