خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضين کندهار در کابل خواهان رسیدگی به وضعیت معارف آن ولایت شدند

معترضين کندهار در کابل خواهان رسیدگی به وضعیت معارف آن ولایت شدند

Nov 26, 2017 - 16:08

کابل(پژواک،۵ قوس۹۶): ده ها تن از باشندگان ولایت کندهار، امروز در مقابل شوراى ملى در کابل، دست به تظاهرات زده خواهان رسیدگی حکومت به وضعیت معارف آن ولایت شدند.

مظاهره کنندگان که تعداد شان به بیش از ۷۰ تن می رسید، از مقابل تعمیر جدید شوراى ملى تا ساختمان الحاقیه اين شورا، راهپیمایی کردند و خواستار بهبود در وضعیت معارف کندهار شدند.

سید احمد سیلاب رییس شورای ولایتی کندهار که به نمایندگی از اعتراض کنندگان در مورد مشکلات در بخش معارف کندهار صحبت می کرد گفت: «ماه ها می شود که به معلمین معاش داده نشده، در مکاتب کتاب وجود ندارد و اکثریت مکاتب ما بدون تعمیر می باشد.»

او افزود که فارغان صنوف دوازدهم مکاتب اين ولايت، از چند سال به این طرف شهادتنامه نگرفته و در کل، کار در ریاست معارف کندهار به اهل کار سپرده نشده است.

به گفته موصوف، مردم کندهار از حکومت می خواهند که با معارف این ولایت برخورد سیاسی نشود؛ زیرا تا حال برخورد های سلیقوی و سیاسی در معارف اين ولايت سبب مشکلات شده است.   

فریبا کاکر احمدی نماینده مردم کندهار در ولسی جرگه که در میان اعتراض کنندگان حضور داشت نیز مشکلات یاد شده را تایید کرد و گفت: «این چندمین بار است که ما از حکومت می خواهیم که به وضعیت معارف کندهار توجه کند؛ اما تاکنون هیچ اقدامی نکرده است.»

وی افزود در صورتی که حکومت به خواست های مردم کندهار توجه نکند، آنها به اعتراض هاى گسترده دست خواهند زد.

عبیدالله بارکزی رییس کمیسیون سمع شکایات ولسی جرگه که شکایت کتبی اعتراض کنندگان را تسلیم شد گفت که سرپرست وزارت معارف تعهد کرده است که به مشکلات معارف اين ولايت رسیدگی می کند.

وی همچنان گفت که قرار است فردا بعد از ظهر، نمایندگان مردم کندهار در ولسی جرگه همراه با معترضین، با مسوولان وزارت معارف در مورد مشکلات معارف اين ولايت گفتگو نمایند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking