خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روند ثبت شکايات در مورد تثبيت و ارزيابى مراکز راى دهى، شنبه آينده آغاز ميشود

روند ثبت شکايات در مورد تثبيت و ارزيابى مراکز راى دهى، شنبه آينده آغاز ميشود

Nov 29, 2017 - 16:08

کابل (پژواک، ٨ قوس ٩٦): کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام داشت که سر از روز شنبه، روند ثبت شکايات در مورد تصميم کميسيون مستقل انتخابات مبنى بر تثبيت و ارزيابى مراکز و محلات راى دهى را آغاز مى کند.

کمیسیون مستقل انتخابات طی سه جلسه، ۴۲۴۴ مرکز و محل راى دهى را در ۲۳ ولایت کشور پس از بررسی مورد تصویب قرار داده و قرار است امروز، مراکز باقی مانده در ١١ ولایت دیگر را مشخص سازد.

علیرضا روحانی سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که کمیسیون شکایات انتخاباتی، به هدف تامین عدالت انتخاباتی، لایحه رسیدگی به شکایات ناشی از متوازن سازی مرکز و محلات رای دهی را تصویب نموده و مردم مى توانند شکایات قانونی خود را سر از شنبه (١١ قوس) به مدت یک هفته در کابل و ولایات ثبت کنند.

به گفته او، مردم مى توانند شکايات شان را از طریق ایمیل آدرس (arzyabi.shekayat@iecc.af) نيز مطابق فورم مربوطه ثبت نمایند.

روحانی تصریح نمود که کمیسیون شکایات انتخاباتی، در مورد شکایات دریافت شده، مطابق با قانون انتخابات و سایر قوانین مرتبط، اسناد و مدارکی که ممد به حل مسئله واقع شود، منابع معتبری که کمیسیون به آن دسترسی داشته باشد، اسناد و مدارک اداره مرکزی احصائیه و اداره ارگان های محلی، آمار و ارقام به دست آمده، تصمیم اتخاذ خواهد نمود.

موصوف خاطر نشان کرد که کمیسیون فیصله نهایی خویش را در مدت ٣٠ روز کاری، صادر و جهت تطبیق به کمیسیون مستقل انتخابات ارسال می نماید.

او علاوه کرد که جلسات رسیدگی به شکایات ناشی از ارزیابی و متوازن سازی مراکز و محلات رای دهی، به صورت علنی برگزار خواهد شد.

به گفته او، تصامیم کمیسیون شکایات انتخاباتی، در ارتباط به منازعات ناشی از تخطی ها، تخلفات و جرایم انتخاباتی، در دو مرحله ولایتی و مرکزی اتخاذ می گردد و تصامیم مرکزی منحیث عالی ترین مرجع رسیدگی به قضایای انتخاباتی، نهایی تلقی گردیده و هیچ مرجع دیگر داخلی و خارجی، نمی تواند قضایای انتخاباتی را از دایره صلاحیت این کمیسیون خارج کند.

کمیسیون مستقل انتخابات، ۱۶ سرطان ۱۳۹۷ را به عنوان روز برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی ها اعلام کرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan
Maiwand Bank - Just Banking