خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"افراد خارجى ناشناس در برخى مناطق کشور جاگزين شده اند"

"افراد خارجى ناشناس در برخى مناطق کشور جاگزين شده اند"

Dec 13, 2017 - 15:21

کابل(پژواک،۲۲ قوس۹۶): برخی اعضای ولسی جرگه مى گويند که شماری از خانواده های اتباع خارجی مجهول الهویه، در برخی ولایات شمالى و شرقى کشور جابجا شده و فعالیت های ضد دولتی را زیر چتر گروه داعش، آغاز کرده اند.

مولوی عبدالرحمن رحمانی نماینده مردم بلخ در ولسی جرگه، در نشست امروز این جرگه بدون ارایه جزییات گفت: «خارجی های مجهول الهویه از کشورهای اروپایی به افغانستان آمده، در ولایات شمالی و شرقى جابجا شده و مصروف فعالیت های تخریبی و تروریستی می باشند.»

او افزود که اين افراد، در چوکات گروه داعش در ولايت هاى ننگرهار، جوزجان، فارياب و سرپل فعاليت مى کنند که حکومت و جامعۀ جهانى بايد جلو آن را بگيرد.

رحمانى گفت نمى داند که اين افراد از کدام طريق و چگونه وارد افغانستان شده اند.

زلمی مجددی نماینده مردم بدخشان در این جرگه با تاييد گفته هاى رحمانى گفت که شماری از خارجی ها با خانواده هاى شان، در برخی ولایات جاگزین شده و مصروف جلب و جذب جوانان به گروه داعش هستند.

وى افزود: «گزارشاتی وجود دارد که افراد وابسته به استخبارات اسراییل در چوکات نیروهای امریکایی، داخل افغانستان می شوند و حتی استخبارات اسراییل، مسوولیت تجهیز و تمویل گروه داعش را در افغانستان به عهده دارد.»

وى در مورد جزییات بیشتر ارایه نکرد اما گفت: «همین حالا امریکایی ها بدون ویزه به افغانستان می آیند و کسی نیست که از آنها پرسان کند، ما نمی دانیم که به واقعیت امریکایی هستند و یا کسانی دیگر در میان آنها به منظور اهداف استخبارات منطقه وارد افغانستان می شوند.»

پژواک تلاش کرد که در مورد با دفاتر مطبوعاتى رياست جمهورى، شوراى امنيت ملى و وزارت خارجه گفتگو نمايد؛ اما تماس با هيچ کدام آنها برقرار نشد.

شماری از اعضای دیگر ولسى جرگه نیز گفتند که گروه داعش در ولایات شمالی و شرقى، مصروف جلب و جذب است و اگر جلو آن گرفته نشود، در بهار سال آینده مشکل ساز خواهد شد.

این در حالى است که حدود دو هفته قبل، یازده تن از اتباع خارجی به شمول سه زن و چهار طفل در ولایت لوگر، از سوی موظفین امنیتی بازداشت شدند.

مسوولان در آن زمان گفته بودند که یک تن از بازداشت شدگان، از آذربایجان و ده تن ديگر اتباع چیچن می باشند.

عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه نیز گفت که گروه داعش، در افغانستان حضور دارد و هر روز از افغان ها قربانی می گیرد.

او از ارگانهای امنیتی خواست تا عملیات ویژه را به منظور سرکوب این گروه در مناطقی که داعش حضور دارد، هر چه عاجل آغاز نمایند.

برید جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در مورد جاگزين شدن اتباع خارجى ناشناس در برخى مناطق کشور گفت چنين گزارش هايى وجود دارد؛ اما تا حال هويت اين افراد و محل دقيق جاگزينى آنها گزارش نشده است.   

او افزود که عملیات به منظور سرکوب گروه های مخالف مسلح دولت به خصوص داعش، در ولایات شمالی و شرقى کشور، آغاز شده و تا سرکوب اين گروه ها ادامه خواهد داشت.   

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement