خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک راديو خصوصى در ولايت غور به آتش کشيده شد

يک راديو خصوصى در ولايت غور به آتش کشيده شد

Dec 24, 2017 - 10:03

فيروزکوه (پژواک، ٣ جدى ٩٦): افراد ناشناس در فيروزکوه، مرکز ولايت غور يک راديو خصوصی را به آتش کشيدند.

سيد معروف سيدی مسوول شبکه خصوصی راديو سرحد در غور به آژانس خبری پژواک ‌گفت که اين رويداد حوالی ساعت ۸ ديشب زمانی رخ داد که آنان در راديو حضور نداشتند.

موصوف افزود که تعمير و تمام وسايل اين راديو از جمله دستگاه فرستنده، مکسر مايک های صدا و دو پايه کمپيوتر لپ تاب حريق گرديده است.

مسوول شبکه خصوصی راديو سرحد در غور از دولت خواست تا عاملين اين رويداد را شناسايى و به پنجه قانون بسپارد.

از سوی ديگر يک شاهد عينی مى گويد که ابتدا يک آتش را در بام اين راديو دیده و سپس صدای انفجار را شنيده است.

به گفته اين شاهد عينی، بعد از انفجار يک موترسايکل سوار از پيش روی راديو به سرعت به طرف شهر رفته است که با چندين بار صدا پاسخ نه گفته است.

از سوی هم عبدالقدير غفوری مسوول دفتر ولايتى اتحاديه ملی ژورنالستان افغانستان در غور ضمن نگرانی از عدم مصئونيت رسانه ها و خبرنگاران محلی، اين حمله را يک جنايت شمرده و آنرا کار کسانی ميداند که هيچگاه به آزادی بيان باور نداشته و در تلاش خاموش ساختن صدای مردم هستند.

مسئولين انجمن ژورنالستان آزاد افغانستان و اتحاديه ملی ژورنالستان افغانستان در غور، ضمن محکوم نمودن اين رويداد از نهاد ها امنيتی خواسته اند تا عاملين اين رویداد شناسائی و به پنجه قانون سپرده شود

اما مسوولين قوماندانی امنيه غور در اين باره چيزی نمى گويند.

قبل از اين نيز کارمندان اين رسانه از گشت و گذار افراد مشکوک و مسلح در نزديک اين رادیو اظهار نگرانی کرده بودند و از قوماندانی امنيه غور خواهان تامين امنيت شده بودند که در پيوند به آن، وزارت داخله کشور نيز به مسئولين امنيتی دستور داده بود تا امنيت اين رسانه را به خوبی تامين نمايند.

گفتنی است که راديو خصوصى سرحد در سال ١٣٩٢ در شهر فيروزکوه به فعاليت آغاز نمود که در مدت زمان اندک از عمر اين رسانه صوتی جايگاه خاص در ميان مردم پيدا کرده است.

تا کنون هيچ گروهى مسئوليت اين رويداد را برعهده نه گرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan