خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برخی باشندگان سرپل خواهان ابقای "نور" و برگشت "دوستم" به کشور شدند

برخی باشندگان سرپل خواهان ابقای "نور" و برگشت "دوستم" به کشور شدند

Dec 27, 2017 - 16:00

سرپل (پژواک، ۶جدی ۹۶): شمارى از باشندگان ولايت سرپل طى گردهمايى، خواستار تجديد نظر حکومت در مورد منظورى استعفاى عطامحمد نور از سمت ولايت بلخ و برگشت دوستم به کشور شدند.

محمد اشرف غنی رییس‌ جمهور، در ٢٧ قوس استعفای عطامحمد نور از سمت ولايت بلخ را منظور کرد و انجنیر محمد داوود را به حیث والی جدید بلخ تعیین کرد.

اما جمعیت اسلامى که عطامحمد نور رييس اجرايى آن است، با نشر اعلاميه اى با این تصمیم ارگ مخالفت نموده، گفته است که استعفايى را چندى پيش با برخى شرط ها به رييس جمهور داده بود که اکنون منتفى است؛ زيرا شرط هاى او پذيرفته نشده است.

او گفته است که بيشتر در منظورى استعفاى او داکتر عبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت نقش داشته است.

محمد نور رحمانی ريیس شورای ولایتی سرپل، در گردهمايى که به اشتراک حدود ٣٠٠ تن به حمايت از نور در سرپل تدوير شده بود، گفت که اين تصميم حکومت سبب رنجش مردم شده است.

همچنان موصوف گفت که برگشت جنرال عبدالرشيد دوستم معاون اول رييس جمهور از ترکيه به افغانستان، در شرايط کنونى ضرورى است.

او از دولت خواست تا در برگشت او به کشور اقدام نماید.

دوستم به دنبال ادعاهاى مبنى بر بدرفتارى با احمدايشچى عضو پيشين جنبش ملى و والی سابق جوزجان، حدود هشت ماه پيش به ترکيه رفت و زمانى که مى خواست به کشور برگردد، به طياره حامل او اجازه نشست در ميدان هوايى بلخ داده نشد.

عزیز احمد رسولی به نمایندگی از حزب جمعیت اسلامی افغانستان در گردهمايى امروز سرپل گفت: «استاد عطامحمد نور از بین مردم برخاسته، محبوبیت بین ملت دارد و هیچ قدرتی نمی تواند که آن را منزوی سازد.»

خدای نور ضابط ، به نمایندگی از حزب وحدت مردم افغانستان نیز در صحبت هاى خود به برگشت جنرال دوستم به کشور تاکید کرد و از دولت خواست که از «تعصب و قوم گرایی» دست بکشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement