خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با دو هزار خانوادۀ بیجاشده در سرپل مساعدت صورت گرفت

با دو هزار خانوادۀ بیجاشده در سرپل مساعدت صورت گرفت

Dec 30, 2017 - 16:15

سرپل (پژواک، ۹ جدی۹۶): دو هزار خانوادۀ بیجاشده از مناطق نا امن سرپل، از کمک های سازمان غذایی جهان مستفید شدند و توزیع کمک ها به سایر بیجاشدگان در این ولایت ادامه دارد.

انجنیرعبدالاحمد رییس امور مهاجرین و عودت کنندگان در سرپل، به آژانس خبرى پژواک گفت اين کمک به دو هزار خانواده اى که از مناطق مختلف بيجا و در مرکز اين ولايت موقتا جاگزين شده اند، طى دو روز اخير توزيع شده است.

به گفته موصوف، برای هر خانواده يکصد کيلوگرام آرد، ۱۵ کیلوگرام دال، پانزده ليتر روغن و يک کيلو نمک توزيع شده است.

محمد نور رحمانی رییس شورای ولایتی سرپل گفت که در دو سال اخیر، بیش از ده هزار خانواده از بخش های ناامن ولایت سرپل، بيجا شده و در وضعیت بد به سر می برند.

راحت الله یک تن از باشندگان قريه تبر ولسوالی سانچارک سرپل که از اين کمک ها مستفيد شده، گفت که  تمام دار و ندارش را در اثر جنگ از دست داده است.

او از دريافت اين مساعدت اظهار خرسندى کرد و از حکومت و موسسات کمک دهنده خواست که بيجاشدگان را بيشتر کمک کنند؛ زيرا اکثر خانواده هاى بيجاشده در اين فصل زمستان، به کمک نياز دارند. 

سلیمه که با هفت فرزندش از منطقه تبر بيجا شده و شوهرش در ایران به سر می برد، نيز از دريافت اين مساعدت خرسندى کرد و از حکومت خواست که در تامين امنيت تلاش کند؛ تا مردم از اين وضعيت نجات يابند و بيجا شده ها به مناطق اصلى زندگى شان برگردند.  

سازمان غذايی جهان؛ چندى پيش نيز با ۴۹۷ خانوادۀ بیجاه شده از درۀ میرزا اولنگ ولسوالی صیاد این ولایت، مواد خوراکى کمک کرده بود.

از سوی "انحمن افغان سمون" نیز البسۀ زمستانی و مواد خوراکی بالای خانوداه های غریب در کابل توزیع گردید.

این کمک، دیروز در مناطق ولسوالی ده سبز، پلچرخی و احمد شاه بابا مینه توزیع گردید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement