خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: امنیت پروژه های اقتصادی شامل پلان امنیتی می شود

غنی: امنیت پروژه های اقتصادی شامل پلان امنیتی می شود

Dec 31, 2017 - 18:10

کابل (پژواک، ١٠ جدى ٩٦) : رييس جمهور غنى در  جلسۀ شورای عالی اقتصاد، ابراز داشت که امنيت پروژه هاى اقتصادى، شامل پلان امنيتى ميشود.

در يک خبرنامه که امروز از ارگ منتشر شده، آمده است که جلسه شوراى اعالى اقتصاد، امروز به ریاست محمد اشرف غنی رئیس‌ جمهور در ارگ دایر گردید.

منبع افزوده است که در این جلسه؛ طرح وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مورد ایجاد سیستم مدیریت به موقع معلومات (Real Time Data Management)، تحلیل و بررسی زنجیرۀ ارزش سکتور تالک، و قرارداد به اجاره‌ سپردن فابریکات سمنت و معادن ذغال کرکر- دودکش ولایت بغلان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابتدا شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، طرح  این وزارت را در مورد ایجاد سیستم مدیریت به موقع معلومات، از جمله طرح جمع آوری عواید و نظارت از کیفیت عرضۀ خدمات مخابراتی معلوماتی، به جلسه ایرائه نمود.

وی افزود که در مطابقت به نیازمندی‌های بودجوی دولت و طرزالعمل های معمول سکتور مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در جهان، رهبری دولت تصمیم اتخاذ نمود تا از ارائه خدمات مخابراتی ده فیصد محصول اخذ گردد.

وزیر مخابرات به جلسه شورای عالی اقتصاد، پیشنهاد تعدیل مواد ۱۰ و فقرۀ دوم مادۀ ۱۱ قانون محصول خدمات مخابراتی را ارائه کرد.

جلسه پس از غور و بررسی همه جانبه، تعدیل مواد متذکرۀ قانون محصول خدمات مخابراتی را مورد تایید قرار داد و فیصله نمود که جهت تصویب نهایی به کابینه فرستاده شود.

همچنان شهزاد آریوبی، یما یاری، همایون رسا، محمد حمید طهماسی، خانجان الکوزی، منیژه وافق، جامی زاده، جاوید رسولی و عثمانی نمایندۀ ولسی جرگه، در رابطه به موضوعات حقوقی و چگونگی صادرات تالک به تفصیل صحبت کردند.

رئیس جمهور غنی، ضمن ابراز امتنان از ارائه تحلیل و بررسی وزارت معادن و پترولیم در خصوص سکتور تالک، گفت که تحلیل همه جانبه و جامع در این زمینه صورت گرفته و ضرورت به یک بررسی واضح می باشد؛ تا دریابیم که در دیگر ولایات، به چه پیمانه تالک وجود دارد و چگونه استخراج گردد.

وی افزود که یک گروپ حقوقی، در این خصوص کار کند تا معیارهای حقوقی و مسوولیت ها در این رابطه در نظر گرفته شود.

رئیس جمهور گفت که امنیت پروژه های اقتصادی در سال ۱۳۹۷ جزء پلان امنیتی ما است و تالک، از جملۀ معادن با ارزش شمرده می شود و باید از  قطار معادن کوچک بیرون شود.

رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد که ما با کشورهای چین و هند، در حال مذاکره هستیم تا برای صادرات اشیای قیمتی و معادن، بازاریابی کنیم. وی افزود که بالای برق، سرک و تامین امنیت پارک صنعتی شیخ مصری کار شود؛ تا این شهرک به یک شهرک نمونه مبدل گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement