خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طرح صدور لیسنس و جواز سیر الکترونیکی از کابل آغاز می‌شود

طرح صدور لیسنس و جواز سیر الکترونیکی از کابل آغاز می‌شود

Jan 03, 2018 - 19:31

کابل (پژواک، ۱۳جدی ۹۶): وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی اعلام کرد که برنامه نوسازی سیستم اداری مدیریت ترافیک کابل را روی دست گرفته است تا این اداره بتواند لیسنس و جواز سر را به شکل الکترونیک صادر کند.

تفاهمنامه این پروژه امروز میان وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و سرپرست شاروالی کابل امضاء شد.

شهزاد گل آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که با اجرای این پروژه، مردم می‌توانند لیسنس و جواز سیر الکترونیکی دریافت کنند و حتی به شکل آنلاین این روند را تعقیب کنند.

به گفته وی، نوسازی و الکترونیکی شدن سیستم اداری مدیریت ترافیک کابل، مانع از فساد اداری نیز می‌شود.

خان زمان امرخیل، مشاور مطبوعاتی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به پژواک گفت که این پروژه دو روز دیگر آغاز می‌شود و دو سال دوام می‌کند.

وی گفت: «پروژه مذکور از طریق ریاست آسان خدمت وزارت مخابرات عملی می‌شود و مطابق با آن تمام سیستم اداری مدیریت ترافیک کابل با استفاده از تکنالوژی روز احیاء می‌شود و انتظار می‌رود تا یک سال دیگر زمینه برای صدور لیسنس و جواز سیر الکترونیکی فراهم گردد .»

عبدالله حبیب زی سرپرست شاروالی کابل، با استقبال از تفاهمنامه گفت که اجرای آن می‌تواند باعث کاهش ازدحام مراجعین در اداره ترافیک پایتخت شود و مانع فساد اداری گردد.

به گفته وی، با عملی شدن این برنامه، روند دریافت لیسنس و جوازسیر الکترونیکی در زمان کم فراهم می گردد و حتی مردم می توانند آن را از طریق پوسته خانه دریافت کنند.

مدیریت ترافیک کابل در ماه عقرب سال جاری از وزارت امور داخله به شاروالی کابل سپرده شد تا زمینه برای فعالیت بهتر این اداره و تامین نظم در شهر فراهم شود.

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گوید که در نظر دارد بعد از کابل، برنامه نوسازی و الکترونیکی کردن روند دریافت لیسنس و جواز سیر را در دیگر ولایات نیز اجرا کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement