خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رييس جمهور بر ايجاد اصلاحات در ساختار کهنۀ پولیس کشور تاکید کرد

رييس جمهور بر ايجاد اصلاحات در ساختار کهنۀ پولیس کشور تاکید کرد

Jan 09, 2018 - 16:45

کابل (پژواک، ۱۹جدی۹۶): رئیس جمهور می‌گوید که ساختارهای کهنه در وزارت امور داخله مشکل زا بوده است و او از انجام اصلاحات در وزارت امور داخله که باعث اعتماد به پولیس کشور می‌شود حمایت می‌کند.

محمد اشرف غنی، این موضوع را امروز در مراسم فراغت محصلین اکادمی پولیس ملی در کابل که با حضور شماری از مقام‌های ارشد دولتی از جمله وزیر امور داخله برگزار شده بود، بیان کرد.

رئیس جمهور، ضمن قدردانی از پدران و مادرانی که فرزندان شان را به صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می‌فرستند، گفت که زبان نیروهای پولیس، باید زبان قانون اساسی و تعهد ملی به کشور باشد.

وی افزود که مصوونیت خود را با هیچ قوم و یا قبیله و یا حزبی تامین نمی‌کند و بلکه به قوای امنیتی و دفاعی کشور اعتماد دارد و به افسرانی که امروز دیپلوم فراغت به دست آوردند، افتخار می‌کند و آنان را مایه عزت می‌داند.

رئیس جمهور گفت: «مشکل ما در انگیزۀ پولیس نیست؛ زیرا پولیس بخاطر خدمت به کشور متعهد می‌باشد، مشکل در ساختارهایی است که از گذشته‌ها وجود دارد و من از برنامه اصلاحی وزیر امور داخله حمایت کامل می‌نمایم.»

محمد اشرف غنی با تاکید بر اهمیت قانونمندی گفت: «هدف ما، ایجاد ثبات پایدار از راه حاکمیت قانون است؛ زیرا ثبات در کشور با گلوله تامین نمی‌شود، بلکه از اعتماد بالای پولیس به میان می‌آید.»

رئیس دولت در ادامه با بیان اینکه نیروهای کماندو دو برابر شده‌اند، خاطر نشان کرد که قرار است قوای هوایی کشور نیز سه برابر شود و این روند زمینه تمرکز پولیس را تنفیذ قانون فراهم می‌کند.

اشرف غنی، با ابراز نارضایتی از روند استخدام افسران در وزارت امور داخله گفت: «من به وزارت امور داخله هدایت می‌دهم که پس از این تمام امور ذاتی افسران جوان، افسران بلند رتبه و عالی، تعیینات، تبدیلی‌ها، اجراآت و ترفیعات، مطابق قانون امور ذاتی افسران انجام شود.»  

به گفته وی، هر فردی که با واسطه مقرر می‌شود، از سنگر فرار می‌کند و کسی که با پرداخت پول مقرر شده است، دزدی کرده و مردم این حالت را قبول ندارند.

رئیس جمهور، از اعضای شورای ملی خواست که بخاطر استخدام افراد مورد نظر خود، به وزارتخانه‌ها نروند و اگر این کار را می‌کنند، این عملکرد باید ثبت شود و در تلویزیون‌ها منتشر گردد.

ویس احمد برمک وزیر امور داخله، با بیان اینکه در سال جاری ۴۴۶ تن از اکادمی پولیس ملی سند فراغت به دست آورده‌اند، گفت که وزارت امور داخله، در مسیری متفاوت در حرکت است.

به گفته وی، روند تدوین استراتیژی جامع چهار ساله وزارت امور داخله که بر محورهای رشد پولیس و اصلاحات ساختاری و نظام سازی در این وزارت متمرکز است، آغاز شده است و این راهبرد تا یک هفتۀ دیگر به رئیس جمهور ارایه می‌شود.

شرف الدین، یکی از افسران تازه فارغ شده از دورۀ تحصیلی اکادمی ملی پولیس، در این نشست گفت که در راستای خدمتگذاری به وطن و حفاظت از تمامیت ارضی آن، با جدیت تلاش خواهد کرد.

وی گفت که متعهد است تا وظایف خود را با صداقت، وفاداری و بدون هیچ گونه خستگی انجام دهد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement