خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نزديک به دو هزار زن در کابل آچار خانگى توليد می کنند

نزديک به دو هزار زن در کابل آچار خانگى توليد می کنند

Jan 12, 2018 - 15:22

کابل (پژواک، ٢٢ جدى ٩٦) : وزارت زراعت، آبیاری و مالداری ميگويد که در چارچوب برنامه‌های حمایت از زراعت‌های کوچک زنان، برای یک هزار و ۸۲۰ بانو در ۱۰ ولسوالی کابل وسایل پروسس مواد غذایی توزیع کرده است.

در خبرنامه که از وزارت ياد شده منتشر شده، آمده است، اين وسایل از سوى وزارت زراعت کمک شده و نزدیک به دو هزار زن در ده ولسوالی کابل، از سبزی‌ها و ترکاری‌های تولید شده توسط خودشان، مواد غذایی از جمله ترشی تولید مکنند و در رشد اقتصاد خانواده‌شان سهم کلان ميگیرند.

منبع افزوده است، این وسایل، ماشین‌آلات پروسس مواد غذایی و خشک‌کننده‌ی سبزی و ترکاری‌اند که به یک‌هزار و ۸۲۰ بانو در ولسوالی‌های فرزه، کلکان، شکردره، گلدره، میربچه‌کوت، بگرامی، ده‌سبز،‌ استالف، پغمان و قره‌باغ توزیع شده است.

در خبرنامه آمده است، این زنان همین اکنون در تولید و عرضه‌ی ترشی‌های تولید شده از سبزی و ترکاری و نیز برخی مواد خوراکی دیگر به بازار مشغول‌اند و به رشد اقتصاد خانواده‌های‌شان کمک می‌کنند.

وزارت زارعت افزوده است، بانوانی که این وسایل و ماشین‌آلات را دریافت کرده‌اند با ساختن انواع ترشی‌ها و رُبِ بادنجان رومی آشنایی و دست‌رسی یافته‌اند. در همین حال، این تغییر در زنده‌گی این شمار بانوان، باعث شده است که مصونیت و تنوّع غذایی در خانواده‌های‌شان به میان بیاید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement