خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان کابل از بسته بودن جاده هاى مهم شهرشکايت دارند

باشندگان کابل از بسته بودن جاده هاى مهم شهرشکايت دارند

Jan 14, 2018 - 18:22

کابل(پژواک، ۲۴جدی۹۶): همزمان با سفر هيئت بلندپايۀ شوراى امنيت سازمان ملل متحد به کابل، تدابير امنيتى شديد اتخاذ شده و مردم مى گويندکه به دليل مسدود بودن جاده هاى مهم شهرکابل، با مشکلات جدى مواجه گرديده اند.

برخى منابع حکومتى گفته اندکه نمايندگان ۱۵ کشور عضو شورای امنيت سازمان ملل متحد، به افغانستان سفر کرده اند و قرار است اين هيئت بلندپايه، با رهبران حکومت وحدت ملى و رؤساى شوراى ملى کشور ديدار کنند.

با سفر اين هيئت بلند پايه شوراى امنيت سازمان ملل متحد به افغانستان، جاده هاى بحش هاى مرکزى شهر کابل بخصوص جاده هاى منتهى به ارگ رياست جمهورى، به روى ترافيک بسته شده و تدابير شديد امنيتى در اين شهر اتخاذ گرديده است.

 باشندگان شهر کابل، ضمن نگرانی از بندش جاده ها می گويند که حکومت، نبايد با بندش جاده ها ى مهم شهر در برابر مردم عام، امن بودن را برای نمايندگان خارجی به نمايش بگذارند.

منيراحمدباشنده شهرکابل گفت: "وظيفه من در شهر نو کابل است و امروز در سه  ساعت، از کارته نو به شهر نو رسيدم که بيشتر راه را پياده پيمودم."

او افزود که هرگاه حکومت از مهمانان خارجی ميزبانی می کند، بايد آنان توسط هليکوپتر از ميدان هوایی به ارگ انتقال داده شوند؛ تا مردم با ازدحام و مشکلات ناشی از آن مواجه نشوند.

عبدالرؤف باشنده تايمنی شهر کابل گفت: "من در مندوی شهر کابل دکان دارم و امروز يک ساعت در ازدحام ترافيکی چهارراهی حاجی يعقوب الی چهارراهی صدارت منتظر ماندم؛ زمانی که در چهار راه صدارت رسيدم، سرک به روی ترافيک مسدود بود."

وی افزود: "يک دکاندار، بايد صبح وقت دکان خود را باز کند؛ اما امروز به دليل راه بندی و ازدحام ترافيکی، ۱۲ ظهر به دکان رسيدم، مشکل راه بندی برای يک روز نيست که مردم تحمل کند، اين مشکل هميشه وجود داشته؛ اما حکومت در مورد توجه نمى کند."

کبير رنجبرآگاه مسايل حقوقى گفت که اتخاذ تدابير امنيتى، وظيفه اساسی حکومت است؛ اما نبايد در آن افراط صورت گيرد و مردم را به حاشيه بزنند و برای شان مشکل خلق کنند.

او افزود: "بستن جاده هاى مهم شهرکابل نمايشی است و حکومت مى خواهد  برای خارجيان نشان بدهد که افغانستان امن است؛ اما بايد واقع بينانه عمل شود.

عزيز رفيعی فعال مدنى گفت که بسته بودن جاده هاى مهم شهرکابل، سبب نگرانى مردم شده و اين نگرانى موجب نفرت مردم از نظام مى شود.

او افزود: "دولت بايد ساحه امنيتی را وسيع بسازد تا مردم خود را مصون حس کنند".

اين درحالى است که مديريت عمومى ترافيک کابل، با نشر اطلاعيه اى گفته است که در ساحه سبز (گرين زون) که مکروريان چهار، چهارراهی عبدالحق، پل محمود خان، سه راهی صدارت، شيرپور، سرک ١٥ و ١٧وزيراکبرخان، مرادخانی، چهارراهی پلازا را در بر مى گيرد، تدابير امنيتى به اجرا گذاشته شده است.

اما منبع افزوده است از اينکه مردم اطلاع قبلى نداشته و امروز در بعضى نقاط شهر، با مشکل مواجه شده اند؛ مديريت عمومى ترافيک کابل  معذرت خواسته و اعلام مى دارد که فردا نيز اين نقاط شهر کابل به روى ترافيک مسدود مى باشد و مردم مى توانند از جاده هاى اطراف ساحه مرکزی استفاده نموده رفع مشکل نمايند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement