خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در اثر آتشسوزی در ترکیه دو تبعۀ افغان جان باختند

در اثر آتشسوزی در ترکیه دو تبعۀ افغان جان باختند

Jan 14, 2018 - 17:53

کابل (پژواک،۲۴جدی۹۶): در اثر آتشسوزی در شهر استانبول ترکیه دو تبعۀ افغان، جان باخته و شماری دیگر نیز بی هوش شده اند.

بر اساس گرازش منابع خبری ترکیه، این رویداد دو روز قبل در منطقۀ بیلکدوز واقع شهر استانبول صورت گرفته است.

منبع گفته است که در این منطقه؛ حدود۲۲ مهاجر افغان و پاکستانی در هفت کانتینر زندگی می کردند و آتشسوزی، به علت شارتی بخاری برقی در یک کانتینر صورت گرفته است.

در خبر آمده است که این مهاجرين، از هفت ماه به اینسو در این مکان زندگی میکردند، از جاده ها و راه ها کاغذ را جمع نموده و بعداً آنرا می فروختند و از پول آن مصارف شان را تهیه می کردند.

محمد اسلام یکی از این مهاجرين، به رسانه های ترکی گفته است که در یک کانتینر، از صبح بخاری روشن بود که بر اثر آن، اول لیاف و پتو آتش گرفته و بعداً به تمام کانتینر سرایت کرده است.

بر اساس اخبار، در این حادثه دو تبعۀ افغانی و یک پاکستانی جان باخته و یک مهاجر پاکستانی در حالت زخمی به شفاخانه منتقل شده است.

منبع گفته است که در این حادثه، ۱۷مهاجر دیگر در اثر دود بی هوش شده اند، که بعد از درمان ابتدایی صحت یافته اند.

قابل ذکر است که ترکیه، برای رسیدن به کشورهای اروپایی حیثیت پل را دارد؛ مهاجرین غیر قانونی کشورهای آسایی، به این کشور می روند و بعداً از راه های خشکه و دریا عازم  کشورهای اروپایی می شوند، که بیشتر اوقات کشتی ها در دریا غرق ميشود و بر اثر آن، سالانه صدها تن در دریا، جان شان را از دست می دهند.

بر اساس معلومات وزارت امور مهاجرین افغانستان، در سال گذشتۀ میلادی؛ هزاران افغان به شکل غیرقانونی، به کشورهای اروپایی رفتند، که شماری از آنها جان شان را در مسیر راه از دست داده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement