خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در سرپل سه طالب و در فراه سه پوليس زخم برداشته اند

در سرپل سه طالب و در فراه سه پوليس زخم برداشته اند

Jan 14, 2018 - 15:25

سرپل، فراه، ميمنه (پژواک، ۲۴ جدی۹۶): مسوولان محلى در سرپل، از زخمى شدن سه طالب مسلح و کشته شدن يک پوليس محلى؛ و در فراه از زخمى شدن سه پوليس  خبر مى دهند؛ همچنان درفارياب نیروهای دولت و طالبان ادعای وارد کردن تلفات بر یکدیگر را دارند.

حيات الله حيات ولسوال صياد ولايت سرپل، به آژانس خبرى پژواک گفت که پيش از چاشت امروز، گروهى از طالبان مسلح، ماين ها را انتقال مى دادند که يکى از اين ماين ها در منطقه «بلندغور مو» از مربوطات اين ولسوالى منفجر گرديد.

به گفته او در اين انفجار، سه طالب مسلح زخمى شده اند.

وى گفت که پيش از چاشت امروز، يک پوليس محلى در همين منطقه از اثر اصابت مرمى که از دور شليک شده بود، جان داده است.

به اساس يک خبر ديگر، طالبان مسلح شب گذشته بر يک پوستۀ پوليس در نزديکى قریه حیدر قلی در حومۀ شهر فراه حمله نموده اند.

محمد جاوید باشندۀ اين محل، به آژانس خبری پژواک گفت که مخالفین مسلح دولت، حوالى ساعت ٢ شب گذشته، بر پوستۀ ياد شده حمله نمودند و پوليس بعد از مقاومت کوتاه، پوسته را رها کردند.

به گفته او، طالبان مسلح پوسته را تحت کنترول درآوردند و آن را به آتش کشيدند؛ اما نيروهاى دولتى کمکى، دوباره آن را تحت کنترول درآورند.   

به اساس معلومات او، سه پوليس در اين درگيرى زخمى شده اند.

نيروهاى امنيتى، به خبرنگار پژواک اجازۀ رفتن به اين پوسته را نمى دادند؛ اما از فاصلۀ دور نشانه هاى اصابت راکت بر پوسته معلوم ميشد. 

تماس به قوماندانى امنيه اين ولايت برقرار نشد؛ تا در مورد معلومات دهد و ناصر مهری سخنگوی والی فراه نيز گفت که در اين مورد معلومات ندارد.

طالبان، تا حال در مورد هر دو رويداد يادشده چيزى نگفته اند.

ازسويى هم نیروهای دولت و طالبان، ادعای وارد کردن تلفات بر یکدیگر را دارند.

مقام های امنیتی در فاریاب می گویند که طالبان مسلح، شب گذشته بالای پوسته های پولیس سرحدی در منطقه گدای قلعه در فاصله ۸ کیلومتری شمال شهر میمنه، حمله کردند و با دادن تلفات عقب نشینی نمودند. 

سمونوال احمد ویس علمدار قومندان کندک اول پولیس سرحدی گفت که حمله طالبان، با مقاومت شدید پولیس سرحدی مواجه شد و سر انجام با دادن ۳ کشته و یازده زخمی عقب نشینی کردند.

علمدار گفت که در جریان نبرد، چهار منسوب پوسته زخمی شدند، که وضعیت صحى یکی از آنها وخیم است. 

اما مخدوم حبیب الرحمان ولسوال نام نهاد طالبان برای منطقه خواجه ناموسی ولسوالى پشتونکوت گفت که شب گذشته، افراد شان بااستفاده از سلاح های دوربین دار لایزری، عساکر پوسته گدای قلعه را هدف قرار داده، چهار تن را کشته و زخمی ساختند. 

از سوی دیگر، یک منسوب اردوی ملی؛ صبح امروز در منطقه تپه قشلاق ولسوالی خواجه سبزپوش، هدف حمله سلاح دوربین دار طالبان قرار گرفته و زخمى گردید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement