خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

زاغ ها در خوست به بيمارى انفلوانزا مبتلا شده است

صحت

آرشيف

زاغ ها در خوست به بيمارى انفلوانزا مبتلا شده است

Jan 14, 2018 - 11:46

شهرخوست (پژواک، ٢٤جدى ٩٦): مقامات وزارت زراعت و مالدارى مى گويند تحقيقات نشان داده که زاغ ها در اين ولايت، به بيمارى انفلوانزا مبتلا شده است.

در چند هفتۀ گذشته از مناطق مختلف خوست، از مردن زاغ ها به علت نامشخص گزارش داده شده و مردم را نگران کرده بود.

براى اين هدف؛ يک هيئت وزارت زراعت و مالدارى، به خوست سفر کرده و مى گويد تحقيقاتى که بالاى زاغ هاى انتقال داده شده به کابل صورت گرفت، نشان داد که زاغ ها با مريضى انفلوانزا مبتلا شده است.

جهانگير مياخيل رييس اين هيئت، امروز(٢٤جدى) به آژانس خبرى پژواک گفت که انفلوانزا تثبيت شده است.

 اما اينکه اين انفلوانزا قابل انتقال به ساير حيوانات و انسان ها هست يا خير؟ موصوف گفت که تحقيقات در مورد جريان دارد؛ اما براى موقت تدابير احتياطى بر نقل و انتقال مرغ ها به ولايت خوست وضع گرديده است.

در همين حال، داکتر گل محمد دين منگل معاون صحت عامۀ خوست، به آژانس پژواک گفت که تاکنون کدام نشانۀ اين مريضى در انسان ها مشاهده نشده است.

اما موصوف براى نجات از انتقال احتمالى اين مريضى، از مردم خواست که هدايات وقايوى را در نظر گيرند و از زاغ ها و بعضى مرغ هاى ديگر دورى اختيار نمايند.

 داکتر گل محمد دين منگل افزود که کارمندان صحى، زاغ هاى مرده را به علت مريضى انفلوانزا جمعى آورى کرده اند، که بعضى از آنها را در محلات عميق زير خاک کرده و بعضى را هم به آتش کشيده اند.

سميع الله نصرت رييس زراعت و مالدارى خوست، به آژانس پژواک گفت که وسايل لازم را به منظور تشخيص اين مريضى در ساير حيوانات و انسان، از کابل به خوست انتقال داده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement