خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امريکا بار ديگر از پاکستان خواست که عليه گروه حقانى اقداماتى انجام دهد

امريکا بار ديگر از پاکستان خواست که عليه گروه حقانى اقداماتى انجام دهد

Jan 17, 2018 - 12:09

کابل (پژواک، ٢٧ جدى ٩٦): امريکا، بار ديگر از پاکستان خواسته است که در خاک خود اقدامات جدى را عليه گروه حقانى انجام دهد.

در خبرنامه اى که از سوى سفارت امريکا در اسلام آباد به نشر رسيده، آمده است که ايلس ويلز معاون وزارت امور خارجۀ امريکا براى آسياى جنوبى، اين اظهارات را در جريان سفر به اسلام آباد با مقامات پاکستانى ابراز داشته است.

منبع افزوده است که خانم ويلز در جريان ديدار با مقامات پاکستانى، از آنها خواسته است که به موضوع حضور گروه حقانى و ساير گروه هاى تروريستى در خاک خود توجه جدى داشته باشد.

در خبرنامه آمده است که خانم ايلس ويلز، در جريان اين ملاقات ها در مورد روابط امريکا – پاکستان صبحت کرده و تاکيد کرده است که اين روابط ، بايد از يک راه جديد ادامه داشته باشد.

سفارت امريکا، از تلاش هاى پاکستان در جنگ با تروريزم ستايش نموده و تصريح کرده که استراتيژى اعلام شدۀ ترمپ در مورد آسياى جنوبى، نه تنها براى ثبات افغانستان، بلکه براى شکست داعش در منطقه که به نفع پاکستان و امريکا است، مفيد خوانده ميشود.

 موصوف، بر مبارزۀ بدون تفاوت با تمامى تروريست ها تاکيد کرده است.

پاکستان هميشه گفته است که در خاک خود عليه تروريست ها، مبارزه کرده و گروه هاى تروريستى حقانى را به شمول ساير گروه هاى تروريستى شکست داده است.

ايلس ويلز معاون وزارت امور خارجۀ امريکا براى آسياى جنوبى، در حالى به اسلام آباد سفر نموده که تويت دونالد ترمپ رييس جمهور امريکا در آغاز سال جديد، روابط هر دو کشور را خراب کرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement