خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ريیس ‌جمهورغنی با معاون صدراعظم ازبکستان دیدار کرد

ريیس ‌جمهورغنی با معاون صدراعظم ازبکستان دیدار کرد

Jan 20, 2018 - 16:19

 کابل (پژواک،٣٠جدى ٩٦): معاون صدراعظم ازبکستان ميگويد که افغانستان، با احداث خط آهن از مسیر اندیجان ازبکستان، طی سه‌ روز به چین می‌رسد.

ريیس‌ جمهور، قبل از ظهر امروز با جمشید قوچقاروف معاون صدراعظم و وزیر مالیۀ ازبکستان که در رأس یک هیئت بلندپایۀ آن کشور به کابل آمده بود، دیدار کرد.

 به نقل از خبرنامۀ ارگ که کاپى آن به آژانس خبرى پژواک رسيده است، رئیس‌ جمهورغنى دراين ديدار گفت: "این سفرتان برای تعقیب و عملی ‌شدن توافقات و تحکیم بیشتر مناسبات میان دوکشور، کمک شایان خواهد کرد".

 معاون صدر اعظم ازبکستان، سفر هیئت آن کشور را به افغانستان جهت گسترش همکاری‌ها، یک سفر تاریخی دانست.

اين مقام بلندپايۀ ازبکستان، هدف از سفرش را به افغانستان، دیدار با مقامات بلندپایۀ این کشور و جستجوی بیشتر زمینه‌ های همکاری میان دو کشور عنوان کرد.

معاون صدراعظم و وزیر مالیۀ ازبکستان، از تلاش ‌ها و توجه رئیس ‌جمهورغنی نسبت به پروژه‌های زیربنایی تشکر کرده افزود که روی تمویل خط آهن مزار شریف-هرات، بحث‌ها جریان دارد و ارزیابی در مورد تطبیق این خط آهن که پروژۀ منطقوی است انجام‌ شده و نشان می‌ دهد که پروژۀ مذکور، ۱۲۷ کیلومتر کوتاه ‌تر و با هزینۀ کمتر تطبیق شده میتواند.

وی همچنان علاوه کرد که انتقال برق از مسیر سرخان- پلخمری، به گونۀ مشترک تعقیب می‌شود و کار عملی آن به زودی آغاز خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement