خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لیلامی فروشان شبرغان از شاروالی این شهر شکایت دارند

لیلامی فروشان شبرغان از شاروالی این شهر شکایت دارند

Jan 20, 2018 - 18:24

شبرغان (پژواک ٣٠ جدى ٩٦): لیلامی فروشان شهر شبرغان ولايت جوزجان میگویند که شاروالى، تخت ها و کراچی های دستفروشان را شکسته و آنها را تهدید نموده تا این منطقه را برای مرغ فروشان تخلیه نمایند.

این دکانداران میگویند در حالیکه آنان از بابت کار و غریبی خود برای ریاست شاروالى، تاجایی و پول صفایی میدهند؛ اما مسوولين میخواهند برای کار و غریبی شان مشکل ایجاد کنند.

محمد انور کلانتر لیلامی فروشان، به آژانس خبرى پژواک گفت که ریاست شاروالى به همکاری ارگان های امنیتی، به قسمت جنوبى اين شهر آمده و تخت ها و کراچی های شان را شکستانده اند.

وى افزود که او و سایر دکانداران از اقدام شاروالى بی خبر بودند؛ در حالیکه آنها مکلفیت داشتند تا از تصمیم اتخاذ شده، آنان را قبلاً در جریان قرار مى دادند.

او علاوه کرد: "آنها بدون دادن اطلاع قبلی آمدند، نه به مردم تخت ماندند و نه هم کراچی، از این بابت خسارات هنگفتی به دکانداران وارد گردیده است."

موصوف در حالیکه احساساتی شده بود گفت: "بهتر بود شاروالى به داخل شهر، جاده ها و چوک ها را از وجود دستفروشان تخلیه میکرد که راه تیر شدن موترها را مسدود و مختل نموده اند."

فضل محمد یک لیلامی فروش دیگر به پژواک گفت که امروز، برخی از مرغ فروشان را در منطقه شان آورده و جاگزین ساخته اند، ولى این موضوع به دور از انصاف است.

او افزود: "اینها هم برادران ما استند و ما با آنها مشکل نداریم، ولی این موضوع نادرست است که ما را از اینجا بیرون میکنند و دیگران را در جای ما جابجا مینمایند."

این مرد خاطر نشان ساخت که آنان را قبلاً خود ریاست شاروالى، در این نقطه جابجا نموده بود و اکنون یک میدان نشین را برداشته و یک میدان نشین دیگر را به عوضش جابجا میکنند.

موصوف اضافه کرد: "اگر جای میدهند، به همه جای دهند و اگر میبردارند، همه را بردارند."

فضل محمد گفت که اگر به مشکلات شان رسیدگی صورت نگیرد، موضوع را تا مقامات ذیصلاح در مرکز دنبال مى کنند.

واسع خان یکتن از دکانداران دیگر گفت که حداقل یکصد دکاندار از این اقدام شاروالى شهرشبرغان متضرر شده اند.

تُردی مراد "همکار" معاون شورای مشورتی ریاست شاروالى شبرغان، به آژانس پژواک گفت که از مدتی به اینسو فعالیت مرغ فروشان در شهر شبرغان، برای عده یی از باشندگان این شهر و سایر دکانداران مشکل خلق نموده بود.

وی تصریح کرد، مرغ فروشان حین فروش مرغ به مردم، خون و سایر مواد اضافی آنرا به جاده ها میریختند که قسماً برای صحت و سلامت مردم مشکل ایجاد نموده بود.

او گفت که بعد از اجلاس مقام ولایت، تصمیم برآن شد تا مرغ فروشان از جاده جنوبی ریاست شاروالى، در جوار دکاکین لیلامی فروشان انتقال داده شود، که این امر باعث بروز سر و صدای لیلامی فروشان گردیده است.

وی افزود که قرار است تا فردا به مشکل لیلامی فروشان پاسخ گفته شود.

در این حال، انجنیر محمد حسین صالح شاروالى شهر شبرغان گفت آنان در نظر دارند تا در بهار سال پیش رو، مشکل دستفروشان را در شهر شبرغان یک طرفه کنند.

او افزود: "در این رابطه پیشنهادی به رئیس جمهور داده ایم تا از طریق شورای عالی توسعه شهری، این پیشنهاد منظور گردد و ما بتوانیم با به دست آوردن وجوه مالی، برای دستفروشان جای تدارک دیده، آنها را به آنجا انتقال دهیم."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement