خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضان در باميان حکومت را به تبعيض و بیعدالتى متهم کردند

معترضان در باميان حکومت را به تبعيض و بیعدالتى متهم کردند

Jan 20, 2018 - 14:36

باميان (پژواک،٣٠جدى ٩٦): شمارى از باشندگان ولايت باميان، حکومت وحدت ملى را به تبعيض و بیعدالتی متهم نموده و بر انکشاف متوازن تاکيد کردند.

اين معترضان که تعداد شان به صدها تن ميرسيد، امروز در يک تظاهرات مسالمت آميز در مرکز ولايت باميان، تبعيض و انحصارگرايى را محکوم نموده و خواهان تامين عدالت همگانی و مساويانه برای شهروندان کشور گرديدند.

محمد سجاد محسنی از اشتراک کنندگان تظاهرات امروزى گفت که هدف از برگزاری اين تظاهرات، به ستوه آمدن مردم باميان از بیعدالتی حکومت وحدت ملی است .

وی افزودکه مردم باميان، از تبعيض حکومت رنج برده، اين فرياد خود را به تمام مجامع جهانی وحقوق بشرى می رسانند تا از ظلم حکومت جلوگيری گردد.

در اين تظاهرات، قطعنامه چهارماده يى نيز صادر گرديدکه در بخشى از آن، آمده است که حکومت سياست های  فريبکارانه در مورد تامين برق باميان را کناربگذارد.

در بخش ديگر قطعنامه، تظاهرکنندگان خواهان انکشاف متوازن درساخت و سازها بخصوص در مورد بندهای آبگردان گرديدند و همچنان از جامعه جهانی خواسته اند که حکومت افغانستان را در مورد تبعيض متوجه ساخته و تحت نظارت داشته باشد؛ تا عدالت مساويانه تامين گردد.

عبدل دانشيار از فعالان مدنى در باميان گفت که حکومت، صبر وحوصله مردم باميان را به آزمايش نگيرد و اگر حکومت پاسخگوی خواسته های مردم باميان نباشد، از راه های فرامدنی حق خود را خواهند گرفت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement