خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کارعملى پروژه گاز "تاپى" تاچند روز ديگردر هرات آغاز مى شود

کارعملى پروژه گاز "تاپى" تاچند روز ديگردر هرات آغاز مى شود

Jan 20, 2018 - 16:26

هرات (پژواک،٣٠جدى ٩٦): وزيرخارجۀ ترکمنستان که به منظور ارزيابى آمادگى ها براى آغاز کارعملى پروژۀ تاپى به ولايت هرات سفر نموده است، با مقامات اين ولايت در مورد تطبيق پروژه هاى بزرگ منطقوى بخصوص پروژۀ تاپى گفتگو کرد.

رشيد مردوف وزيرخارجۀ ترکمنستان که صبح امروز وارد هرات شد، در ديدار با والی اين ولايت گفت که همزمان با افتتاح پروژه تاپی درولايت هرات، کار ساخت تاسيسات مورد نياز لين انتقال برق و فايبر نوری نيز آغاز و درکنار پروژۀ تاپی، راه آهن سرحد آباد ترکمنستان تا شهرک تورغندی هرات نيز افتتاح خواهد شد.

وزيرخارجه ترکمنستان افزود که انتقال گازتاپی، برق، خط آهن و فايبرنوری، چهارپروژه بزرگ منطقوى است که سبب ايجاد دهليز انرژی، ترانسپورت بين المللی ميان آسيای مرکزی و جنوبی خواهد شد.

محمد آصف رحيمی والی هرات گفت که تمام آمادگی ها برای برگزاری مراسم گشايش پروژه تاپی در هرات گرفته شده است.

سفروزيرخارجه ترکمنستان به هرات، درحاليست که قرار است تا چند روز ديگر، پروژه بزرگ تاپی با حضور مقام های بلند پايۀ چهارکشور مشترک المنافع، در ولايت هرات افتتاح گردد.

خط لوله انتقال گاز تاپی که از منطقه دولت آباد ترکمنستان شروع می‌شود، بعد از ۱۴۷ کيلومتر در خاک اين کشور، به طول ۷۳۵ کيلومتر از طریق ولایات هرات، فراه، هلمند و قندهار، تا پاکستان امتداد می يابد.

ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هندوستان- چهار کشور سهيم در اين پروژه هستند و  قرار است اين پروژه، پس از ٨٠٠ کيلومتر در خاک پاکستان که از طريق کويته به ايالت پنجاب اين کشور می‌رسد، درمنطقه فاضيلکای هندوستان به پايان برسد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement