خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امریکا ۱۰۰ میلیون دالر به حکومت افغانستان کمک کرد

امریکا ۱۰۰ میلیون دالر به حکومت افغانستان کمک کرد

Jan 22, 2018 - 19:12

کابل (پژواک، ۲دلو۹۶): امریکا، ۱۰۰ میلیون دالر را در راستای تطبیق اصلاحات اداری به حکومت افغانستان کمک کرد تا از طریق بودجه ملی کشور مصرف شود.

موافقتنامه این کمک مالی امروز میان اکلیل حکیمی وزیر مالیه و جان باس سفیر امریکا در کابل امضاء شد.

وزارت مالیه در خبرنامه یی که به دسترسی آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که قسط پنجم موافقتنامه مشارکت توسعه جدید به ارزش ۱۰۰ میلیون دالر می‌باشد که در اختیار حکومت افغانستان قرار گرفته است.

گفته شده است که امریکا این کمک مالی را بعد از آوردن اصلاحات در بخش‌های جمع آوری عواید ملی، خدمات ملکی، تطبیق بودجه سازی ولایتی، برنامه میثاق شهروندی، تقویت بخشیدن اداره اراضی و توانمند سازی اقتصادی زنان اعطا کرده است.

به گفته اکلیل حکیمی، برنامه‌های تشویقی در ایجاد اصلاحات بنیادی و فراهم سازی منابع اختیاری برای حکومت افغانستان بخاطر تطبیق پروژه‌های سرمایه گذاری دارای اولویت و رفاه مردم افغانستان اهمیت زیادی دارد.

جان باس، سفیر امریکا ضمن تشکر از وزیر مالیه بخاطر اصلاحات اقتصادی در رابطه به این موافقتنامه گفت: «کمک جدید امریکا در بدل آوردن اصلاحات حکومت افغانستان به این کشور صورت گرفته است.»

برپایه خبرنامه، موافقتنامه مشارکت توسعه جدید، ۱۱ میزان ۱۳۹۴ در سفر رئیس جمهور به امریکا امضا شده بود که بر اساس آن امریکا برای چهار سال مبلغ ۸۰۰ میلیون دالر را به افغانستان کمک می‌کند تا از طریق بودجه ملی کشور مصرف شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement