خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

درگيرى طالبان و داعش در فاریاب ١٠ کشته برجا گذاشت

درگيرى طالبان و داعش در فاریاب ١٠ کشته برجا گذاشت

Jan 23, 2018 - 16:37

شبرغان (پژواک، ٣ دلو ٩٦): در دو نبرد جداگانه بین گروه داعش و طالبان در ولسوالی قوش تپۀ ولایت جوزجان، حد اقل ده تن از افراد گروه متخاصم کشته شده اند.

محمد رضا غفوری سخنگوی والی جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين نبرد در قریه شوربلاق ولسوالی قوش تپه، شب گذشته بین گروه داعش و طالبان صورت گرفته است.

وی افزود، در این نبرد نيم ساعته، سه تن از افراد گروه داعش و چهار تن از افراد طالبان کشته شده اند.

او علاوه کرد که داعشیان و طالبان، در قرای چقمه چقور و بیکسر ولسوالی قوش تپه، اکنون نیز در سنگر رو در روی هم قرار دارند و احتمال درگیری بین آنها متصور است.

در این حال، امین الله ولسوال قوش تپه گفت که طالبان شب گذشته نسبت افراز کمین در قریه قوریغاچ، سه داعشی ديگر را کشته و دو تن دیگر شانرا مجروح ساختند.

موصوف اضافه کرد، از یک هفته بدینسو بین گروه داعش و طالبان، نبردهای پراکنده در محلات مختلف این ولسوالی صورت میگیرد.

به گفتۀ وى، قرار راپور ارگان های کشفی- امنیتی، برای داعشیان از ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل و ولایت غور نیز افراد کمکی به اطراف قریه چقمه چقور رسیده است و این امر، میرساند که آنها برای یک حمله بالای افراد طالبان آمادگی میگیرند.

حلیمه صدف عضو شورای ولایتی جوزجان؛ با ابراز نگرانی گفت در حال حاضر، وضعیت در ولسوالی قوش تپه خوب نیست.

او افزود دو تن از باشندگان محل که هر دو محصل اند، نسبت جنگ بین طالبان و داعش جراحت برداشته اند و آنها نسبت وخامت جراحت شان به ولایت کابل اعزام  شده اند.

وی تصریح کرد: "طالبان اطراف قریه چقمه چقور را ماین فرش کرده اند و راه عبور و مرور را به روی ترافیک مسدود ساخته اند."

موصوف اضافه کرد که باشندگان ولسوالی قوش تپه , درزاب , بلچراغ و گرزیوان که از این معبر به طرف شهر شبرغان عبور و مرور داشتند، اکنون از قرای دشت لیلی به این ولسوالی ها رفت و آمد میکنند.

باشندگان ولسوالی درزاب و قوش تپه، از مدت یک هفته به اینسو باربار شاهد درگیری بین گروه داعش و طالبان اند و نسبت بروز این معضل، برخی از مردم در حال ترک خانه های شان اند .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement