خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک جوان در فارياب از سوی طالبان تيرباران شد

يک جوان در فارياب از سوی طالبان تيرباران شد

Jan 23, 2018 - 15:48

ميمنه (پژواک،٣دلو٩٦): مسوولين محلی در ولسوالی شيرين تگاب ولايت فارياب می گويند که طالبان مسلح، يک جوان را تيرباران کردند.

خواجه سراج الدين ولسوال شيرين تگاب گفت که اين رويداد، شب گذشته درمنطقه قاضی قشلاق ولسوالى شيرين تگاب بوقوع پيوسته است.

وى علاوه کردکه اين جوان ٢٣ ساله غوث الدين نام داشت  و با هيچ ارگان دولتی و گروه مسلح ارتباط نداشت. با يک ريکشا ترکاری فروشی می کرد، ديشب طالبان از خانه اش بيرون کشيده  و تيربارانش کردند.

موصوف  انگيزۀ اين رويداد را ايجاد وحشت در جامعه و تحت تاثير قرار دادن مردم دانسته افزود که طالبان مى خواهند با اعمال جنايتکارانه شان، حضور و قدرت خود را در منطقه به اثبات برسانند.

محمد داود جنبش يکی از متنفذين شيرين تگاب گفت که اين رويداد در امتداد شاهراه و در يک کيلومتری ساختمان ولسوالی صورت گرفته است.

جنبش گفت که از ۱۳۴ قريه، صرف سه قريه در کنترول دولت است؛ نا امنی بيداد مى کند. هيچ کس مصوونيت جانی ندارد. شاهراه ميمنه - مزار را به دليل بی تفاوتی رهبری ولايت در قسمت امنيت شيرین تگاب مسدود ساختند؛ اما رهبری ولايت از مردم خواستند راه را باز کنند، نيروهای امنیتی غرض راه اندازی عمليات، امروز وارد اين ولسوالی خواهد شد.

اما خواجه سراج الدين ولسوال شيرين تگاب گفت که شاهراه، حدود يک ساعت از سوی مردم مسدود شد و طبق وعده والی فارياب به معترضان، دقايقى پيش نيروهای کماندو به اين ولسوالی رسيدند و چرخبال ها هم اکنون بر آسمان شيرين تگاب در جستجوی طالبان هستند‌.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement