خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تظاهرات در فراه به خشونت گراييد و دو تن از مظاهره کنندگان زخم برداشتند

تظاهرات در فراه به خشونت گراييد و دو تن از مظاهره کنندگان زخم برداشتند

Jan 24, 2018 - 14:15

فراه (پژواک، ۴ دلو ۹۶): صدها تن در شهر فراه دست به اعتراض زده، خواهان تامين عدالت در پيوند به قتل يک جوان از سوى پوليس شدند؛ اما اين تظاهرات به خشونت گراييد و دو تن از مظاهره کنندگان زخم برداشتند.

اعتراض کنندگان مى گويند که صبح ديروز، یک جوان بیست ساله (خدایداد) که متعلم صنف دوازدهم لیسه گرانی ولسوالی بالابلوک ولایت فراه بود، در مربوطات فراهرود اين ولسوالى، از سوى پولیس ملی به ضرب گلوله به قتل رسيده است.

آنها مى گويند که پوليس، خدايداد را از موتر پايين کرده و با ضرب گلوله به قتل رسانده است.

دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه نيز گفته است که پوليس، جوان يادشده را بدون کدام دلیل بعد از برخورد لفظی تیرباران کرده است. 

امروز حوالى ساعت ٩:٣٠ پيش از چاشت، صدها تن در اعتراض به قتل جوان يادشده، در مقابل دفتر والى دست به اعتراض زدند و خواهان محاکمه و مجازات قاتل جوان يادشده شدند.

اعتراض کنندگان شعارهاى «ما عدالت می خواهیم» «رهبری بی کفایت را نمی خواهیم» و غیره را سر می دادند.

مظاهره کننده ها به سوى پوليس سنگ پرتاب نمودند و شيشه هاى موترهاى رينجر را شکستاندند و سپس پوليس فيرهاى هوايى نمود؛ در اين جريان دو تن از اعتراض کننده ها زخم برداشتند.

داکتر عبدالجبار شایق ریيس صحت عامه فراه گفت دو تنى که در جريان تظاهرات زخمى شده، به شفاخانه ولايتى انتقال يافته و وضعیت صحی آنان نگران کننده نیست. 

  امان الله یک تن از اعتراض کننده ها به آژانس خبرى پژواک گفت که مردم، زمانى دست به خشونت زدند که مقام هاى ولايتى حاضر به جوابگویی نمى شدند.

اما ناصر مهری سخنگوی والی فراه گفت که اعتراض کننده ها، از مقام ها نخواسته اند که با آنها گفتگو نمايد. همچنان او خاطر نشان کرد که تظاهرات امروز، به دليل مشکلات امنيتى در اين ولايت بود و ربطى با قضيۀ قتل جوان يادشده نداشت.

به گفته او در پيوند به قتل جوان يادشده نيز يک پوليس بازداشت شده و دو تن از مظاهره کننده ها در اثر سنگ هايى زخمى شده اند که خود مظاهره کننده ها پرتاب مى کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement