خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تفاهمنامۀ همکاری با عودت کنندگان و بيجا شدگان امضا شد

تفاهمنامۀ همکاری با عودت کنندگان و بيجا شدگان امضا شد

Jan 24, 2018 - 16:48

کابل (پژواک، ٤دلو٩٦): تفاهمنامۀ همکاری به منظور تطبيق پروژۀمعلومات، مشاوره و مساعدت حقوقى به عودت کنندگان و بيجا شدگان داخلى، امروز امضا شد.

تفاهمنامۀ يادشده را دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه و کیت اوروک، رییس عمومی مؤسسه هیات ناروی برای مهاجرین، در افغانستان (N.R.C) امضا کردند.

درخبرنامه مطبوعاتى وزارت عدليه که کاپى آن به آژانس خبرى پژواک رسيده، اين تفاهمنامه به ارزش بیش از ٤ ملیون و ٥٦٠ هزار دالر امریکایی به منظور تطبیق پروژۀ معلومات، مشاوره و مساعدت حقوقی (ICLA)، امضاء گردید.

ضمنا درخبرنامه آمده است که به اساس این تفاهمنامه، مؤسسه هییت ناروی برای مهاجرین، وزارت عدلیه را در بخش‌های زیر کمک و همکاری می‌نماید:

 - ارایه مساعدت‌های حقوقی پایدار و موافق با معیارهای بین‌المللی و عرضه خدمات آگاهی‌دهی حقوقی باکیفیت برای مهاجرین، عودت‌کنندگان و بیجاشدگان داخلی، همچنان زمینه‌سازی برای دسترسی اکثریت شهروندان افغانستان به عدالت.

 - تهیه و تجهیز سی‌وچهار کتابخانه‌ حقوقی کوچک در سطح مرکز و ولایات به منظور ارتقای ظرفیت کارمندان ریاست‌های مرکزی و ولایتی این وزارت.

 -  استخدام مشاورین حقوقی مطابق به قوانین نافذۀ کشور.

 - هماهنگی در بخش ارایه مساعدت‌های حقوقی و برنامه‌های آگاهی عامه حقوقی در سطح مرکز و ولایات.

 -  دفاع و ارایه مشوره حقوقی در قضایای مدنی (ملکیت، نفقه، میراث، مهر و حضانت) که از طرف ریاست عمومی مساعدت‌های حقوقی به این موسسه معرفی می‌شوند.

 - تدویر برنامه‌های آموزشی غرض ارتقای ظرفیت برای مساعدین حقوقی، مبلغین آگاهی عامه حقوقی و سایر کارمندان در مرکز و ولایات. افزون بر این، دفتر N.R.C سالانه دو برنامه آموزشی پیشرفته را برای کارمندان ارشد این وزارت برگزار می‌نماید.

 - همکاری در قسمت چاپ مواد تبلیغاتی که به منظور آگاهی‌دهی شهروندان، از طرف آمریت آگاهی عامه حقوقی ترتیب می‌گردد.

خبرنامه درادامه گفته است که "پروژۀ معلومات، مشاوره و مساعدت حقوقی "(ICLA)، از طرف کمیسیون اتحادیه‌ی اروپا ، DANID، NMFA، DUTCH MFA، DFID  و  NORAD، تمویل و توسط مؤسسه هییت ناروی برای مهاجرین، تطبیق می‌گردد که بودجه کلی آن مبلغ 4,560,320.00 دالر آمریکایی می‌باشد.

این مؤسسه در بیش از ٢٠ کشور جهان فعالیت داشته و از سال ٢٠٠٣ بدینسو در افغانستان فعالیت می‌نماید و تا حال پروژه‌های متعددی را در رابطه به بهبود وضعیت مهاجرین و بی‌جاشدگان داخلی، تطیبق نموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement