خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داکترعبدالله: فاصله ميان مردم و حکومت بيشترشده است

داکترعبدالله: فاصله ميان مردم و حکومت بيشترشده است

Feb 04, 2018 - 18:47

چاريکار(پژواک،١٥دلو ٩٦): داکترعبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت مى گويد که رهبرى حکومت  آنچه را که به مردم وعده داده  بود، انجام داده نتوانسته و بايد به کمبودى هاى خود اعتراف کرد و از آن معذرت خواست.

رييس اجرايى حکومت، امروز به ولايت پروان رفت و در مراسمى ويژه والى جديد اين ولايت را به مردم معرفى کرد.

وى در اين مراسم که با حضور هزاران ‌تن در شهر چاريکار برگزار شده بود، از تلاش ‌ها و خدمات انجنير محمد عاصم والی پيشين پروان، سپاس‌گزاری کرد  و به دگرجنرال فضل‌الدين عيار والی تازۀ آن ولايت، آرزوی موفقيت و کاميابی نمود.

داکترعبدالله در بخش ديگرى از سخنانش درمورد رويدادهاى اخير سياسى و امنيتى درکشور گفت که مراکز تجهيز، تربيه و آموزش گروه‌های تروريستان و قاتلان مردم افغانستان، روشن است و آن ‌هايی‌که سرگرم توطيه در برابر افغانستان هستند، نيز مشخص می‎باشند.

موصوف  با تاکيد براينکه حکومت، بر تروريستان ديگر رحم نخواهد کرد و عدالت را دربارۀ آنها اجرا می‌کند گفت که با دست‌گيری تروريستان، دست ‌های پشت پرده بيشتر افشا می‎شود.

رييس اجرايى حکومت  با اشاره به سفر هيأت پاکستان به کابل گفت که اسناد و شواهد ارايه شده است و پاکستان، بايد در عمل نشان دهد که از تروريستان حمايت نمی‌کند و به دنبال بی‌ثباتی نمی‌باشد.

وى افزودکه ناامنی در افغانستان، منافع مشروع هيچ کشوری را تأمين نخواهد کرد؛ مردم افغانستان با هيچ کشوری دشمنی نکرده‌اند و در برابر متجاوزان و دشمنانش يکپارچه می‌ايستند.

اين مقام حکومت افغانستان،  بر مشکلات در حکومت اشاره نموده گفت که بايد واقعيت‌ها را به مردم گفت و بر کمبودها اعتراف کرد.

داکتر عبدالله با بيان اين‎که رهبرى حکومت  آنچه را به مردم وعده داده بود، انجام داده نتوانست اضافه کرد: "جا دارد به خاطر ايستاد‌گی مردم قدردانی کنيم و از کمبودها معذرت بخواهيم، حکومت وحدت ملی در آغاز حمايت همۀ مردم را با خود داشت؛ اما امروز فاصله ميان مردم و حکومت افزايش يافته است و نبايد تقصير و گناه را به گردن مردم بيندازيم."

وى تاکيدکردکه مردم هر روز در دفاع از کشور قربانی می‌دهند و  آنها حق اعتراض و نقد دارند و حکومت، بايد به آنها پاسخگو باشد و راه‌کاری را دريابد که درد و رنج مردم کمتر شود.

رييس اجرايى حکومت افزود: "اگر موافقت‌نامۀ حکومت وحدت ملی عملی می‌شد، امروز مشکلات کمتر بود و امروزهم اگر درس نگرفته باشيم؛ به دنبال انحصارگرايی باشيم و پراکندگی را مسووليت ديگران بدانيم، اشتباه رفته‌ايم. "

موصوف گفت: "بايد به خواست‌های مشروع مردم و قشر سياسی پاسخ بدهيم؛ زيرا  حاکميت قانون و عدالت با شعار تحقق نمی‌يابد و برخورد غيرمسوولانه، عواقبی دارد که نتيجۀ آن ضعف نظام و کشور می‌باشد و  بايد در رفتارهای خويش تجديد نظر نماييم و اگر مردم را وسيله فکر کنيم، ره به جايی نخواهيم برد."

در اين مراسم، دگرجنرال فضل  الدين عيار والی جديد پروان، تأمين امنيت و عدالت، حاکميت قانون، رشد و بهبود حکومتداری، فراهم ساختن زمينه برای رشد جوانان و زنان وجلب همکاری های بيشتر مردم با حکومت را  از اهداف کاری خود خواند.

موصوف اطمينان دادکه درهمکارى با مردم کار خواهدکرد و براى حفظ وحدت ملی، همديگر پذيری ورشد انکشاف پروان بيشتر تلاش مى کند.

محمد الماس زاهد نماينده مردم پروان در ولسی جرگه ومشاور رييس جمهور، بر حمايت از حکومت وحدت ملى تاکيد کرده از سران احزاب و سياسيون خواست تا دست به دست هم دهند و متحدانه در برابراهداف وبرنامه های دشمنان مبارزه نمايند.

درهمايشى که به همين منظور در مرکز تربيوى پوليس ولايت پروان برگزارشده بود، شمارى از مقامات ارشد حکومتى و نمايندگان مردم در شوراى ملى و ولايتى شرکت نموده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement