خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٣٣ شرکت شامل فهرست سياه حکومت شده است

١٣٣ شرکت شامل فهرست سياه حکومت شده است

Feb 04, 2018 - 17:00

کابل (پژواک،١٥دلو٩٦): ادارۀ تدارکات ملى مى گويد که ١٣٣ شرکت متخلف را  به ميعادهاى مختلف، از اشتراک در پروسه هاى داوطلبى محروم نموده و ٢٤٣ ميليون افغانى تضمين آفر اين شرکت ها نيز ضبط  گرديده است.

احمد رامين اياز، آمر ارتباطات استراتیژيک و اطلاع رسانی، اداره تدارکات ملی، به آژانس خبرى پژواک گفت که در سال مالی ١٣٩٦ از جمله ٨٠٦ پروژه، به ارزش ١٨١ ميليارد افغانى که به کميسيون تدارکات ملى ارايه گرديده، ٥٥٢ آن شامل اعطاى قرارداد بودکه ازسوى کميسيون مورد بررسى قرارگرفته است.

موصوف افزود که از اين جمله، اعطاى ٤٥٦ پروژه منظور گرديده و به تعداد ٥٨ پروژه اعاده شده و ٣٨ پروژه ديگر رد گرديده است .

اياز افزودکه تطبيق پروسه اصلاحات نظام تدارکات، توام با بررسی و مداقه بيشتر بالای پروژه های بزرگ ملی موجب گرديده است تا در سال مالی گذشته ١١،١ ميليارد افغانى با در نظرداشت تفاوت قيمت ميان ارزش واقعى و تخمينى پروژه هاى اعطاشده ازسوى کميسيون تدارکات ملى، از حيف و ميل وجوه عامه جلوگيرى شده که در واقع صرفه جويى هنگفت صورت گرفته است .

همچنان آمر ارتباطات استراتيژيک و اطلاع رسانی اداره تدارکات ملی گفت که در سه سال اخير، حدود ٢٩،٤ ميليارد افغانى صرفه جويى گرديده است .

به گفته موصوف، کميته محروميت اين اداره در جريان سال مالى ١٣٩٦ در مجموع به تعداد ٣٨ شرکت متخلف را به ميعاد هاى مختلف، از شرکت در پروسه هاى داوطلبى محروم نموده است و در نتيجه بررسى هاى اين کميته طى سه سال گذشته، در مجموع ١٣٣ شرکت متخلف در فهرست محروميت از داوطلبى شامل شده اند.

وى خاطرنشان کردکه بيش از ٢٤٣ ميليون افغانى تضمين آفر اين شرکت ها نيز ضبط گرديده و قضاياى آنان به مراجع عدلى و قضايى فرستاده شده است، تذوير اسناد، تبانى و عدم ايفاى تعهدات قرارداد از دلايل عمده محروميت اين شرکت ها مى باشد.

براى جزييات بيشترگزارش سالانه اداره تدارکات ملى اينجا کليک کنيد

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement