خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان دندپتان پکتيا عليه تحرکات پاکستان در امتداد خط ديورند اعتراض کردند

باشندگان دندپتان پکتيا عليه تحرکات پاکستان در امتداد خط ديورند اعتراض کردند

Feb 06, 2018 - 18:09

گرديز (پژواک، ١٧ دلو ٩٦): صدها باشندۀ ولسوالى سرحدى دند پتان ولايت پکتيا، بر ضد تحرکات اخير نيروهاى پاکستان در خط فرضى ديورند تظاهرات کردند.

آنها ميگويند پاکستان ميخواهد که در امتداد اين خط فرضى، پوسته ها را ايجاد و همچنان سيم خاردار را نصب نمايد.

مدين ستياوال به نمايندگى از تظاهرات کنندگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که باشندگان محل، از اقدامات نادرست و تجاوز سرحدى پاکستان به ستوه آمده اند.  

ستياوال افزود که دولت افغانستان بايد در برابر هرگونه تجاوز کشور همسايه، عکس العمل جدى نشان دهد.

موصوف افزود: "مردم از اين حالت به تنگ آمده و ميخواهند که به دست خود به پنجابى ها جواب بدهند."

عبدالله يکى از باشندگان ديگر، به پژواک گفت که نظاميان پاکستانى بر مناطق زياد خط فرضى ديورند سيم خاردار را نصب کرده و به ادامه اين کار، ميخواهند که به نقطه صفرى و خاک افغانستان داخل شوند.

وى افزود: "ما نمى دانيم که دولت منتظر چه ميباشد و چرا اقدام نمى کند؟ همه مردم در کنار دولت و نيروهاى خود ميباشند و آنان آماده هستند که يکجا با دولت اين سيم خاردار را از بين برده و دهن پاکستان را بشکنند."

ممتاز کرخيل عضو شوراى ولايتى و باشنده اين منطقه نيز گفت که مردم هنوز منتظر حکم اداره مرکزى و ولايتى اند و نمى خواهند که خودسرانه عمل نمايند.

کرخيل گفت: "سرحد و مناطق سرحدى را هميشه مردم حفظ نموده، حالا نيز ميتوانند و آمادگى کامل دارند، اما عمل خودسرانه شايد به معناى زير سوال بردن حاکميت نظام باشد و مردم از خاطرى اين کار را انجام نمى دهند که هميشه در کنار دولت خود ايستاد شده اند."

وى افزود که مسوولين دولتى به اين مسئله بايد توجه جدى نمايند و يا هم به مردم اجازه دهند تا اين موضوع را خودشان حل نمايند.

اداره ولايتى ميگويد که از جريان و منطقه نظارت ميکنند و با هر عمل خارجى ها عکس العمل شديد نشان خواهند داد.

عبدالله حسرت سخنگوى والى اين ولايت، پيشروى نيروهاى پاکستانى و ساختن پوسته هاى شان در خاک افغانستان را يک شايعه خوانده گفت که نيروهاى مستقر در منطقه، در پاسخ به هر نوع عمل بيگانگان آماده هستند.

حکومت پاکستان قبل از اين گفته بود که با نصب سيم خاردار در امتداد خط فرضى ديورند، ميخواهد که جلو رفت و آمد  تروريست ها از اين مناطق را بگيرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan