خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ورزشکاران زن در هرات از نبود جمنازيوم ويژۀ زنان شاکى اند

ورزشکاران زن در هرات از نبود جمنازيوم ويژۀ زنان شاکى اند

Feb 10, 2018 - 15:32

کابل (پژواک،٢١دلو٩٦): شمارى از ورزشکاران زن در هرات، از نبود محل مناسب براى ورزش زنان در اين ولايت شکايت دارند.

اين ورزشکاران مى گويند که به علت نبود جمنازيوم هاى ويژۀ زنان، برخی خانواده ها به دختران شان اجازۀ ورزش کردن را نمى دهند.

فوزيه برتر ١٩ ساله باشنده ولايت هرات، از دوسال بدينسو در رشته فوتسال ورزش مى کند؛ او از نبود جمنازيوم مخصوص زنان شکايت نموده  و به خبرنگار آژانس خبرى پژواک گفت که  به دليل نبود محل مناسب ورزشى براى زنان، اين بخش متاسفانه رشدچندانى نکرده است.

وی افزود: "نبود جمنازيوم برای خانم ها يک معضل بزرگ است و بخاطر نبود جمنازيوم مخصوص برای خانم های ورزشکار، خيلی از خانواده ها به دختران شان اجازه ورزش را نمى دهند."

سامره حيدری يکی ديگر از زنان ورزشکار دراين ولايت، به پژواک گفت که در حال حاضر دختران زيادی در اين ولايت علاقمند ورزش در رشته هاى مختلف هستند؛ اما بخاطر نبود جای مناسب ورزش نمی کنند.

موصوف افزود: "متاسفانه ما جمنازيوم مخصوص برای خود نداريم و هرازگاهی ما به همين جمنازيوم ميرويس صادق که مردانه است، مى آييم و به مناسبت های مختلف ورزش می کنيم."

ورزشکاران زن در هرات، از حکومت به خصوص اداره تربيت بدنى اين ولايت مى خواهند تا براى رشد ورزش زنان، محلات مناسب را ايجاد نمايند.

در همين حال، ماريا بشير فعال حقوق زن در هرات نيز از بی توجهی نسبت به دختران ورزشکار، ابراز نگرانی کرده و گفت که اگرزنان جمنازيوم های مخصوص داشته باشند، به مراتب ورزش آنان رشد خواهد کرد و افتخارات زيادی به کشور به ارمغان خواهند آورد.

او گفت: "اين تقاضای تمام دختران و زن های ورزشکار در هرات است که جمنازيوم مخصوص با امکانات بهتر برای شان مهيا شود؛ تا ما شاهد دستاوردها و قهرمانی های بيشتر شان باشيم."

در همين حال، حميدالله کبير رييس تربيت بدنی هرات به پژواک گفت که تلاش دارند تا در سال آينده خورشيدی، جمنازيوم ويژه برای زنان و دختران ورزشکار اعمار نمايند.

وی افزود که روندگرفتن زمين برای ساخت اين جمنازيوم ازسوی ادارۀ محلی تمام شده و جهت طی مراحل، به مرکز کشور فرستاده شده است و پس از طی مراحل،  کار آن آغاز خواهد شد.

وی افزود که در حال حاضر، بيش از  چهار هزار زن در رشته های مختلف ورزشی در هرات ورزش می کنند، که با ساخت جمنازيوم ويژه برای زنان، آنان به ورزش بيشتر تشويق خواهند شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement