خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان دايکندى از خرابى جاده هاى مرکز اين ولايت شکايت دارند

باشندگان دايکندى از خرابى جاده هاى مرکز اين ولايت شکايت دارند

Feb 11, 2018 - 17:14

نيلى (پژواک،٢٢دلو٩٦): شماری از باشندگان ولايت دايکندى، از خراب بودن جاده های داخل شهر نيلی مرکز اين ولايت شکايت داشته و می گويند که به دليل گل ولای زياد، با مشکل مى توانند در شهر گشت و گذار نمايند.

آنان مى گويندکه دايکندی يکی از ولايات کمتر انکشاف يافته در سطح کشور است؛ با آنکه بيشر از ١٢ سال از ايجاد اين ولايت می گذرد؛ اما هنوز جاده های آن غير معياری و خامه می باشد.

نور محمدکه در شهر نيلى دکان دارد گفت: "جاده های داخل شهر نيلی، خيلی خراب است و در وقت برف وباران، گل ولای زياد می باشد؛ مردم به سختی عبور ومرور می کنند."

اين باشنده دايکندى، با انتقاد از حکومت محلى و مرکزى گفت که مسئولين  در بيشتر از يکدهه، در زمينه قيرريزى سرک هاى اين ولايت بخصوص مرکز دايکندى توجه نکرده اند.

شهروندان دایکندی انگشت انتقاد به سوی حکومت می گذارند ومسئولین را در این زمینه به بی توجهی متهم می سازند.

محمد باشنده ديگر شهر نيلى گفت: "در بين تمام ولايات افغانستان، دايکندی يگانه ولايتی است که راه های مواصلاتی و حتی جاده های داخل شهر نيلی غير معياری وخامه می باشد، که متاسفانه حکومت در اين زمينه هيچ توجه ندارد."

با اين حال انجنير نورمحمد صداقت شاروالى شهر نيلى گفت که به اساس مصوبه شورای وزيران، آسفالت هشت کيلومتر جاده های داخل شهر نيلی به عهده وزارت فوايد عامه گذاشته شده است و شاروالى شهر نيلى، بودجه اى که بتواند اين جاده ها را اسفالت نمايد در اختيار ندارد.

موصوف افزود: "ما تلاش می کنيم که حد اقل، جاده های داخل شهر نيلی را آسفالت درجه دوم کنيم."

از سويی هم انجنير خداداد سيرت رييس فوايد عامه دايکندی گفت که پروژه آسفالت جاده های داخل شهر نيلی، سال گذشتۀ مالى به داوطلبی سپرده شده بود که متاسفانه هيچ شرکت حاضر به عقد قرار داد نشد و  به دليل کمبود بودجه، اسفالت اين جاده ها  در سال روان مالى، در پلان کار وزارت فوايد عامه قرار نگرفته  است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement