خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان در ترینکوت زمین دولتی را می فروشند

فيچرها

آرشيف

طالبان در ترینکوت زمین دولتی را می فروشند

Feb 13, 2018 - 11:52

ترینکوت (پژواک،۲۴دلو۹۶): مقامات می گویند که طالبان مسلح، زمین های دولتی تحت تصرف شان در مربوطات شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان را به مردم میفروشند.

مقامات محلی، از مردم خواسته اند که از خرید این زمین ها خود داری کنند.

اما قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان، این را رد می کند که گویا آنها زمین دولتی را به مردم فروخته؛ اما جمع آوری عشر و زکات را می پذیرد.

از سوی دیگر، باشندگان منطقه می گویند که طالبان مسلح، از شش ماه گذشته به اینسو کار اعمار یک شهرک مسکونی در ۱۵کیلومتری شهر ترینکوت را آغاز کرده و زمین های آنرا به مردم می فروشند.

یک تن از باشندگان این منطقه که نخواست نامش گرفته شود، به آژانس خبری پژواک گفت طالبان در این شهرک، بیشتر از دو هزار نمرۀ مسکونی و بالاتر از دو هزار باب دکان را به مردم فروخته و اکنون نیز روند خرید و فروش آن جریان دارد.

منبع افزود که در ابتدا یک جریب زمین در شهرک یاد شده، به ۱۵هزار کلدار فروخته می شد؛ اما اکنون قیمت آن بالا رفته و یک جریب زمین در بدل ۱۵۰هزار کلدار فروخته می شود.

وی همچنان گفت که طالبان مسلح، به هر یک از خریداران این زمین، یک سند می دهند که در آن جزئیات به شکل قبالۀ زمین نوشته شده است.

احمد جاوید خپلواک یک تن از فعالان مدنی شهر ترینکوت ميگويد که طالبان، زمین های دولتی تحت تصرف شان را به مردم فروخته اند.

وی به پژواک گفت اگر دولت این مناطق را دوباره تصرف کند، این زمین از مردم گرفته شده و دوباره به ملکیت دولت در خواهد آمد.

عبدالکریم خادمزی عضو شورای ولایتی ارزگان گفت که مردم عام تمام سرمایه های شان را بر خرید زمین مصرف کرده اند؛ اما اگر دولت این مناطق را دوباره تصرف کند، مردم متضرر خواهند شد.

وی بر فروش زمین های دولتی به مردم از سوی طالبان ابراز نگرانی کرده و افزود که در این کار، ضرر بیشتر به مردم عام وارد می شود.

محمدنذیر خروتی والی ارزگان، در این مورد گفت که طالبان مسلح، نه تنها زمین دولتی را بالای مردم فروخته اند، بلکه طالبان زمین های مردم عام را نیز به همکاران خود توزیع کرده اند.

وی به پژواک گفت که مردم نباید از طالبان زمین بگیرند؛ چرا که این زمین ملکیت دولت است و تنها دولت صلاحیت خرید و فروش آنرا دارد.

والی افزود که طالبان چنین برنامه ها را برای منافع مالی شان تطبیق می کنند و از همین طریق، از مردم پول دریافت می کنند.

اما قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان این را رد کرد که گویا آنها زمین دولتی را به مردم فروخته؛ اما جمع آوری عشر و زکات را پذیرفت.

گزارشات تایید نشده می رساند که طالبان مسلح، از طریق فروش زمین دولتی، حدود ۷۰میلیون کلدار پاکستانی جمع آوری کرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement