خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی وارد اندونیزیا شد

هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی وارد اندونیزیا شد

Feb 13, 2018 - 14:06

کابل(پژواک،۲۴دلو۹۶): هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی افغانستان، برای بحث و مذاکرات در مورد صلح، وارد جاکارتا پایتخت اندونیزیا شده است.

دفتر مطبوعاتی شورای صلح، امروز۲۴دلو در صفحۀ تویتر خود نوشته است که این هیئت، دیروز وارد اندونیزیا شده است.

منبع گفته است که هیئت مشترک افغانی، با مقامات دولتی و عالمان اندونیزیايی در مورد پروسۀ صلح، بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

مبنع شورای عالی صلح گفته است که این هیئت، حین ورود به جاکارتا، به وزارت امور خارجۀ اندونیزیا رفته و دیدارهای ابتدايی با مقامات این کشور را انجام داده است.

منبع وزارت امور خارجۀ اندونیزیا گفته است که در این سفر، در مورد برگزاری کنفرانس مشترک علمای افغانستان، پاکستان و اندونیزیا رایزنی ها صورت خواهد گرفت.

مولوی عبدالخبیر اوچقون معاون شورای صلح، مولوی عطاءالله لودین عضو شورای عالمان دین، مولوی قاسم حلیمی معاون وزارت عدلیه و عضو شورای عالمان دین، مولوی پیرمحمد روحانی عضو شورای صلح و شورای عالمان، مولوی عنایت الله بلیغ مشاور رئیس جمهور و عضو شورای عالمان دین، در این هیئت شامل هستند.

همچنان داکتر اکرم خپلواک رئیس دارالانشاى شورای عالی صلح و داکتر زیرک یوسفی عضو دیگر دارالانشاء نیز این هیئت را همراهی می کنند.

قابل ذکر است که حدود دو هفته قبل، در جریان سفر رئیس جمهور اندونیزيا به کابل، بحث در مورد کنفرانس مشترک علمای سه کشور صورت گرفته بود.

قبل از این، رئیس جمهور محمد اشرف غنی گفته بود که در آیندۀ نزدیک، سه اجلاس مهم در مورد افغانستان در تاشکند، دبی و اندونیزیا انجام خواهد شد. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement