خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان در ميان مراکز تحقیقاتی آسیای میانه حايز مقام پنجم شد

واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان در ميان مراکز تحقیقاتی آسیای میانه حايز مقام پنجم شد

Feb 13, 2018 - 14:01

کابل (پژواک، ٢٤ دلو ٩٦): واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان، در بین مراکز تحقیقاتی آسیای میانه در ردۀ پنجم؛ و در بین ۱۴۵ مرکز تحقیقاتی جهان، در مقام بيست و ششم قرار گرفته است.

در خبرنامه اين نهاد آمده است که این هر دو مورد، در یازدهمین گزارش رده بندی نهادهای پژوهشی که توسط پوهنتون پنسیلوانیا تهیه شده، به نشر رسيده است.

برنامه نهاد های پژوهشی و جامعه مدنی در انستیتيوت لاندر پوهنتون پنسیلوانیا، تحقیقاتی را در مورد همکاری انستیتيوت های پالیسی محور در زمینه حکومتداری و جوامع مدنی در سراسر جهان انجام می دهد.

این برنامه، با کمک هیاتی متشکل از ۱۹۰۰ موسسۀ همکار و کارشناسان که از رسانه های چاپی و الکترونیکی، اکادمیک، نهادهای کمک کننده دولتی و خصوصی و دولت های کشورهای مختلف جهان نمایندگی می کند، هرسال نهاد های پژوهشی را درجه بندی می کند.

در خبرنامه آمده است که در سال ۲۰۱۷، این روند در میان ۷۸۱۵ نهاد پژوهشی به سطح جهانی صورت گرفته است.

منبع نوشته است که گزارش سالانۀ این انستیتيوت در پوهنتون پنسیلوانیا به هدف کمک به رفع خلاء بین دانش و پالیسی در صلح و امنیت بین المللی، جهانی سازی و حکومتداری، اقتصاد بین المللی، مسايل محیط زیست، معلومات و جامعه، کاهش فقر، مراقبت های صحی و سلامتی جهانی تهيه شده است.

داکتر اورځلا نعمت ريیس واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان گفت: «خوشحالم که واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان، مقام خودرا منحیث یک مرکز تحقیقاتی عالی در افغانستان حفظ نموده و به سطح آسیای میانه و در میان نهاد های تحقیقاتی مستقل به سطح جهان مقام بهتری را احراز نموده است.»

به گفته او، این یک دستاورد نه تنها برای واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان، بل دستاوردى برای افغانستان نیز است.

 اورځلا نعمت افزود: «این موفقیت منعکس کنندۀ عزم راسخ همکاران ما می باشد که براساس عاليترین معیارها با جدیت کار می نمایند؛ تا تحقیقات با کیفیت بالا، مرتبط با پالیسی و مبتنی بر شواهد را تهیه نمایند و نتایج آنها را به طور فعال منتشر کنند و فرهنگ تحقیق و یادگیری را در محیط متفاوت از اکثر نقاط جهان به دلیل تهدیدات امنیتی، گسترش دهند.»

منبع نوشته است که واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان، یک نهاد مستقل تحقیقاتی مستقر در کابل می باشد که در سال ۲۰۰۲ ميلادى، به همکاری جامعه بین المللی در افغانستان تاسيس شده و توسط هیئت مدیره اداره می شود، که متشکل از نمایندگان ادارات تمویل کننده، بعضی سفارتخانه ها، سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های چندجانبه، جامعۀ مدنی و کارشناسان مستقل می باشد .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement