خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار هیأت حقیقت یاب حمله به هوتل اینترکانتیننتال به پایان رسید

کار هیأت حقیقت یاب حمله به هوتل اینترکانتیننتال به پایان رسید

Feb 13, 2018 - 19:15

کابل(پژواک ۲۴ دلو ۹۶): وزارت امور داخله می گوید که کار هیأت حقیقت یاب رویداد حمله به هوتل اینترکانتیننتال کابل به پایان رسیده است و نتیجه آن قرار است به رئیس جمهور ارایه شود.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله ضمن بیان این موضوع به آژانس خبری پژواک گفت که این هیأت به دستور رئیس جمهور تشکیل شده بود.

به گفته وی، هیات مذکور متشکل از نمایندگان وزارت داخله و ریاست عمومی امنیت ملی است و قرار است جزئیات یافته های خود را به رئیس جمهور ارایه کنند و سپس نتیجه آن را با رسانه ها شریک سازند.

مهاجمان انتحاری وابسته به گروه طالبان، شب ۳۰ جدی سال جاری بر هوتل اینترکانتیننتال حمله کردند. به گفته وزارت امور داخله، در این رویداد ۲۲ از جمله ۱۴ خارجی که بیشتر آنان کارمندان شرکت هوایی کام ایر بودند، کشته شدند و ۱۰ تن از جمله سه پولیس زخم برداشتند.

بعد از این رویداد، وزیر امور داخله گفته بود که احتمال می رود مهاجمان با همکاری بخش امنیتی هوتل وارد هوتل شده باشند.

سه روز پیش اعلام شد که رئیس هوتل، رئیس شرکت امنیتی کابل-بلخ، معاون این شرکت و مسؤل امنیتی آن که یک امریکایی است، به دستور لوی څارنوالی در پیوند به این رویداد  ممنوع الخروج شده اند.

شرکت امنیتی کابل-بلخ مسؤلیت تامین امنیت هوتل را به عهده داشته است. رئیس این شرکت در صحبت با پژواک تائید کرده است که ۱۳ کارمند آن از سوی امنیت ملی بازداشت شده اند و تحت تحقیق قرار دارند و احتمال می رود پنج کارمند هوتل نیز بازداشت شده باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement