خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امريکا مى خواهد پاکستان را در ليست کشورهاى حامى تروريزم شامل کند

امريکا مى خواهد پاکستان را در ليست کشورهاى حامى تروريزم شامل کند

Feb 14, 2018 - 14:52

واشنگتن (پژواک، ٢٥دلو ٩٦): امريکا مى خواهد که پاکستان را در ليست سياه (نظارت از منابع مالى)  کشورهاى حامى تروريست ها شامل سازد.

آژانس خبرى رويترز، به نقل از منابع موثق پاکستانى و امريکايى گزارش داده که امريکا در هفتۀ آينده، اين پيشنهاد خود را به نشست نظارت از منابع مالى در پاريس پايتخت فرانسه ارايه خواهد کرد.

در گزارش آمده است که امريکا، در پيوند به روابط با گروه هاى تروريستى و مسلح، مکررا به پاکستان هشدار داده و ماه گذشته نيز دونالد ترمپ رييس جمهور امريکا، دو ميليارد کمک به پاکستان را به تاخير انداخت.

اما پاکستان همواره اين ادعا را رد کرده که گويا با تروريست ها کمک مالى مى کند.

در گزارش آمده است که نشست کشورهاى عضو ادارۀ (اف ى تى ايف) يا نظارت از منابع مالى در فرانسه برگزار مى گردد و قرار است که پيشنهاد ضد پاکستان در اين نشست پذيرفته شود.

به اساس معلومات منبع، اين اداره بين حکومت ها ايجاد شده و در برابر سرمايه گذارى غير قانونى در سراسر جهان تلاش مى کند.

مفتاح اسماعيل يکى از مشاورين امور مالى پاکستان، به آژانس رويترز گفته است که امريکا و بريتانيا قبل از اين، در اين راستا يک قرارداد ارايه کرده بود، که بعدا حمايت جرمنى و فرانسه را نيز کسب کرد.

اما وى افزوده است که با کشورهاى يادشده در تماس است؛ تا آنهارا از اين کار منصرف نمايد.

یک مقام امریکایی گفته است که پاکستان، اقدامات درست عليه گروه هاى تروريستى و افراطى انجام مى دهد و از رفتار متفاوت کار مى گيرد.

اين مقام که نخواست از وى نام گرفته شود، افزوده است که با کشورهاى متحد خود کار مى کند؛ تا پاکستان را قانع کند که اقدامات موثر در برابر گروه حقانى و طالبان انجام دهد.

ممنون حسين رييس جمهور پاکستان، به هدف مصوونيت از اين اقدام امريکا، چند روز قبل فارمى را امضا کرده، که به اساس آن، اقدامات عليه آن عده گروه ها و اشخاصى انجام ميشود که از سوى ملل متحد در ليست سياه شامل شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement