خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

انستیتوت ملی موسیقی افغانستان برنده جایزه جهانی پولار شد

انستیتوت ملی موسیقی افغانستان برنده جایزه جهانی پولار شد

Feb 14, 2018 - 20:06

کابل (پژواک، ٢٥ دلو ٩٦): بنیاد بین المللی موسیقی پولار، اعلام کرد که جایزه امسال(۲۰۱۸) این نهاد به انستیتوت ملی موسیقی افغانستان اهدا می شود.

این بنیاد در صحفه توییترش نوشته است که انستیتوت ملی موسیقی افغانستان به دلیل "استفاده از قدرت موسیقی برای تغییر زندگی جوانان" این جایزه را به دست آورده است.

 جایزه موسیقی پولار که به نام "جایزه نوبل موسیقی" مشهور است، بالاترین جایزه موسیقی سویدن به شمار می رود که هر سال به خاطر قدردانی از موسیقی‌های برتر بین‌المللی اهدا می‌شود.

 جایزه امسال به طور مشترک به انستیتوت ملی موسیقی افغانستان و گروه موسیقی پیشگام هوی متال "متالیکا" امریکا رسیده است.

قرار است دو برنده جایزه امسال جایزه نقدی ۱۳۰ هزار دالری این بنیاد را ۲۴ جوزا سال آینده در مراسمی با حضور کارل گوستاف شانزدهم، پادشاه سویدن در شهر استهکلم دریافت کنند.

احمد سرمست، رئیس انستیتوت ملی موسیقی افغانستان در توییتر خود گفته است که او به خاطر برنده شدن این جایزه "خیلی متعجب و مفتخر" شده است و این جایزه معتبر را به آموزش موسیقی کشور اختصاص می دهد.

انستیتوت ملی موسیقی افغانستان را در سال ۱۳۸۹ از سوی احمد ناصر سرمست در کابل ایجاد شد وبه همکاری وزارت معارف آغاز به کار کرد.

فعالیت این انستیتوت در سطح بین المللی نیز بازتاب خوبی داشته است و مورد توجه زیادی قرار گرفته است. سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد(یونسکو) دو سال پیش جایزه" نجات میراث فرهنگی" را به پاس فعالیت های انستیتوت ملی موسیقی افغانستان به این نهاد اهدا کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement