خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفیر افغانستان: طالبان برای جلوگیری از نابودی شان به امریکا نامه فرستاده اند

سفیر افغانستان: طالبان برای جلوگیری از نابودی شان به امریکا نامه فرستاده اند

Feb 15, 2018 - 12:39

کابل (پژواک، ٢٦ دلو٩٦): سفیر افغانستان مقیم واشنگتن، ارسال نامۀ طالبان به مردم امریکا را تبلیغات خوانده و نشانه شکست آنها دانسته است.

طالبان مسلح در یک نامۀ سرگشاده که به مردم امریکا، جامعه مدنی، انجمن های غیر دولتی و اعضای کنگرۀ آن کشور فرستاده اند، از آنها خواسته اند که برحکومت شان فشار بیاورند تا نیروهای خود را از افغانستان خارج کنند و با طالبان به میز مذاکره بنشینند.

با آنکه از سوی حکومت افغانستان وامریکا تا کنون عکس العملی رسمی در مورد نشان داده نشده؛ اما داکتر حمدالله محب سفیر افغانستان در واشنگتن؛ در شبکه  اجتماعی تویتر، نامۀ طالبان را بخشی از تبیلغات و پروپاگند قلمداد کرده است.

وی افزوده است که طالبان برای به دست آوردن حمایت مردم، یک تلاش ناکام انجام داده و شکست شان از پایان نامۀ شان معلوم است.

محب گفته است: "طالبان فهمیده اند که از میان برداشته میشوند؛ به همین خاطر خواهان مذاکره با امریکا شده اند."

سفیر افغانستان در واشنگتن گفته است که دروازۀ صلح حکومت افغانستان به روى همه باز است؛ با طالبانی که از کردارهای شان پشیمان باشند و از افغانها معذرت بخواهند، صلح صورت میگیرد.

قابل یادآوری است که بعداز حملات خونین اخیر در کابل؛ دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا، هر گونه مذاکره با طالبان را  مردود دانسته است.

همچنین اشرف غنی رییس جمهورافغانستان نیز گفته است تا زمانی که طالبان، از حملات شان بر کابل خودداری نکنند، با آنها مذاکره صورت نمی گیرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement