خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نيکلسن: دشمن را با همکارى نيروهاى امنيتى افغان نابود مى کنيم

نيکلسن: دشمن را با همکارى نيروهاى امنيتى افغان نابود مى کنيم

Feb 16, 2018 - 09:45

 

فراه(پژواک، ۲۷ دلو۹۶): قوماندان عمومی حمایت قاطع در افغانستان درديدارازولايت فراه گفته است که با عملى شدن پروژه تاپی و بند بخش آباد ، تغییرات مثبت در این ولایت رونما خواهد شد.

جنرال نیکلسون قوماندان عمومی حمایت قاطع در افغانستان پس ازظهر٢٦ دلو به منظور بررسى اوضاع امنيتى فراه به آن ولايت سفرکرد.

دگرجنرال محمد شریف یفتلی لوی درستیز و لوی پاسوال جانان بارکزی معاون اول وزارت داخله اين جنرال امريکايى را دراين سفرهمراهى ميکردند .

نيکلسن درصحبت  هايش گفته است:" دشمن هر قدر که شکست بخورد و دوباره فعال شود، ما آنرا با همکاری نیروهای امنیتی افغان دوباره شکست خواهیم داد و نابود شان خواهیم کرد".

موصوف،ولایت فراه را یکی از ولایاتى بسیار مهم و استراتیژی عنوان کرد و افزود با آغاز و تکمیل   پروژه های حیاتی همانند پروژه تاپی و بند بخش آباد ،تغيیرات مثبت در این ولایت رونما خواهد گردید.

عبدالبصیر سالنگی والی جديد التقرر فراه، کمبود قوای بشری و تجهیزات جنگی نیروهای امنیتی را یکی از چالش های عمده براى بهبود وضعیت امنیتی کنونی درآن ولايت خواند و از قوماندان حمایت قاطع خواست تا نیروهای امنیتی را در این راستا کمک کند.

وی عملیات های گسترده با همکاری های قوای حمایت قاطع در این ولایت را بسیار سودمند دانسته وبرتداوم آن تاکيد کرد .

 لوی درستیز قوای مسلح کشور و معاون اول وزارت امور داخله نیز در رابطه به دست آورد های نیروهای امنیتی و دفاعی  درولایت فراه صحبت کردند وبرحل مشکلات موجوده ازنظر قوای بشری و تجهیزات جنگی  نيروهاى امنيتى مستقردرآن ولايت تاکید کردند.

اين دومقام بلندپايه امنيتى کشور، ضمن وعده بر حل مشکلات اساسی نیروهای امنیتی درولايت فراه، از جابجا شدن نیروهای امنیتی در ولسوالی شيندند هرات و همکاری های دایمی شان با این ولایت خبر دادند.

گفتنی است که از سه روز بدینسو عملیات تصفیوی در ولسوالی های بالابلوک و پشت رود فراه آغاز گردیده است که نیروهای ایتالیایی در زمینه حمایت هوایی دارند.

دیدار مقام های ارشد امنیتی در حالی از ولایت فراه صورت می گیرد که طالبان امروز با ایجاد یک محل بازرسی در ۱۰ کیلو متری شهرفراه ۲۰ مسافر را از موتر های مسافر بری پائین کرده با خود برده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement