خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جشنواره ورزش های زمستانی در بامیان برگزار می شود

جشنواره ورزش های زمستانی در بامیان برگزار می شود

Feb 18, 2018 - 16:39

کابل (پژواک، ۲۹دلو۹۶): کمیته ملی المپیک می گوید که جشنواره ورزش های زمستانی کشور، برای نخستین بار در باميان برگزار می شود.

منورشاه شهزاد سخنگوی کمیته ملی المپیک، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که این جشنوارۀ دو روزه، ۴ و ۵ حوت در بامیان برگزار خواهد شد.

به گفته وی، قرار است حدود ۲۰۰ ورزشکار از جمله ۵۰ ورزشکار دختر از ولایات کابل، میدان وردک، پنجشیر، پروان و بامیان دراین مسابقات شرکت کنند.

شهزاد که همزمان به عنوان رئیس اتحادیه ورزش های زمستانی افغانستان نیز فعالیت می کند، افزود که این مسابقات؛ در رشته های اسکی، کرلینگ، فیگورسکیت، هاکی روی یخ، اسنوبرد(اسکی بالای یک تخته)، ورزش دوگانه(اسکی و نشانه زنی) و ورزش زمستانی محلی(یخ مالک) برگزار خواهد شد.

بر پایه معلومات وی،  ۵۰ تن در رشته اسکی، ۵۰  تن در رشته کرلینگ، ۳۰ تن در رشته سکیت، ۱۰ تن در رشته اسنو برد، ۲۰ تن در رشته ورزش دوگانه و ۳۰ تن نیز در  رشته ورزش زمستانی محلی یخ مالک، اشتراک خواهند کرد.

منورشاه خاطر نشان کرد که ورزشکاران، امروز عازم بامیان می شوند تا برای حضور بهتر در مسابقات آمادگی بگیرند.

علی سجاد یکتن از ورزشکاران رشته کرلینگ گفت که بخاطر این مسابقات، آمادگی خاصی گرفته است و امیدوار است بتواند در جایگاه نخست قرار بگیرد.

وی گفت که کمک کمیته ملی المپیک به ورزشکاران، برای حضور در مسابقات بسیار اندک است و آنان مجبور اند که بخشی از هزینه ها را بپردازند.

رحیم الله ورزشکار رشته فیگور اسکیت گفت خوشحال است که مسابقات ورزش های زمستانی، برای اولین بار در کشور برگزار می شود.

وی گفت که از حکومت می خواهد برای تقویت این ورزش ها در کشور، با جدیت بیشتر کار کند تا همه ساله برگزار شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement