خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قطع شبانۀ خدمات مخابراتى در فراه مردم را دچار مشکل کرده است

اجتماع

آرشيف

قطع شبانۀ خدمات مخابراتى در فراه مردم را دچار مشکل کرده است

Feb 22, 2018 - 13:06

کابل (پژواک، ٣ حوت ٩٦): ممانعت طالبان مسلح از خدمات مخابراتى از طرف شب در فراه، باشنده هاى اين ولايت را دچار مشکل نموده؛ اما طالبان مى گويند که با رفع تهديدات امنيتى براى آنان، اين ممانعت رفع خواهد شد.

در ولایت فراه شبکه های مخابراتی روشن، افغان بیسیم، اتصالات، سلام و ام تی ان فعالیت دارند.

اما بدون شبکۀ سلام، ساير شبکه ها از حدود دو هفته به اين طرف، آنتن هاى مخابراتى را از ساعت هفت شام تا شش صبح در مرکز و ولسوالى هاى اين ولايت خاموش مى کنند.

محمدگل باشندۀ شهر فراه، به آژانس خبری پژواک گفت که نبود خدمات مخابراتى از طرف شب، مردم را دچار مشکل کرده اند.

به گفتۀ او برادرش دو روز قبل از بندر شيخ ابونصر فراهى به مرکز شهر در حرکت بود؛ اما وقتى که بايد به شهر مى رسيد نرسيد و به دليل قطع خدمات مخابراتى، امکان برقرار کردن تماس با او نيز نبود.

محمدگل گفت که با در نظرداشت شرايط کنونى و وجود ناامنى ها در کشور، او و تمام اعضاى خانواده اش بسيار زياد نگران برادرش شده بودند.

وى افزود: «مجبور شدم که در موتر خود دنبال برادرم بروم، ساعت هشت شام، بعد از پیمودن سی کیلومتر راه، متوجه شدم که موتر کرايى حامل برادرم در یک دشت خراب شده بود، باز برادرم همراى مه خانه آمد.»

برخى باشنده هاى ديگر فراه نيز شکايت هاى مشابه دارند.

 ناصر مهری سخنگوی والی فراه گفت که شبکه هاى مخابراتى، به دليلى که از سوى طالبان تهديد شده اند، در مرکز و ولسوالى هاى اين ولايت، از طرف شب خدمات شان را قطع مى کنند.

به گفته او اين مشکل در برخى ولسوالى ها از قبل وجود داشته؛ اما رهبرى ولايت فراه تلاش دارد تا اين مشکل حل شود.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مى پذيرد که طالبان، مانع فعاليت شبکه هاى مخابراتى از طرف شب در اين ولايت شده؛ اما مى گويد که اين اقدام آنها موقتى است.

به گفته او در حال حاضر، تهديدها براى طالبان در مناطق متخلف اين ولايت متوجه است و با کم شدن اين تهديدها شبکه هاى مخابراتى اجازه فعاليت از طرف شب را نيز دريافت خواهند کرد.  

 باشنده هاى منطقه "پايين کينت" در مرکز ولايت سرپل، نيز دو روز پيش شکايت داشتند که از يک هفته به اين سو، آنتن هاى شبکه هاى مخابراتى در اين منطقه، از طرف شب قطع مى شوند.

به اساس گزارش ها، اين چنين مشکل در برخى مناطق ديگر کشور نيز وجود دارد.

بسم الله خُرم عضو بورد اداره اترا، به آژانس خبرى پژواک گفته است در برخى نقاطى که مشکلات امنيتى وجود دارد، مخالفين مسلح دولت، شبکه هاى مخابراتى را اخطار مى دهند که از طرف شب آنتن هاى شانرا روشن نگذارند.

وى افزود درصورتى که وضعيت امنيتى اين مناطق بهتر گردد، شرکت هاى مخابراتى هيچ مشکلى در پوشش ٢٤ ساعتۀ مناطق يادشده ندارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement