خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داکترعبدالله: در صلح بايد علاوه بر آتش بس عدالت اجتماعى تامين گردد

داکترعبدالله: در صلح بايد علاوه بر آتش بس عدالت اجتماعى تامين گردد

Feb 28, 2018 - 14:37

کابل (پژواک، ٩ حوت ٩٦): داکتر عبدالله عبدالله رييس اجراييه کشور مى گويد که تنها با آتش بس و خاتمۀ جنگ، صلح کامل خوانده نميشود؛ چرا که صلح بايد عدالت اجتماعى، تامين قانون، دسترسى مردم به حقوق اساسى و تمامى ابعاد ديموکراسى را در خود داشته باشد.

در خبرنامه اى که به تاريخ ٩ حوت از سوى دفتر مطبوعاتى رياست اجراييه، به آژانس پژواک ارسال گرديده، آمده است که داکتر عبدالله اين اظهارات را ناوقت ديروز، در بحث روى وضعيت انکشافى، امنيتى، سياسى، اقتصادى و اجتماعى افغانستان، در مرکز امنيت و پاليسى در شهر جينواى کشور سويترزليند ابراز داشته است.

منبع افزوده است که در اين مرکز، مسوولين بخش پاليسى و امنيت، کارشناسان و محصلين  کشورهاى مختلف گرد هم آمده بودند و سوالات خود را در مورد وضعيت افغانستان، از رييس اجراييه مطرح کردند.

عبدالله گفته است که افغانستان، از تجاوزهاى خارجى گرفته تا حملات مختلف گروه هاى تروريستى، مشکلات گوناگون امنيتى و مشکلات ديگر ديده است و با وجود اين همه مشکلات، در بخش هاى مختلف پيشرفت هايى نيز کرده است.

 موصوف افزوده است که فقط ١٧ سال قبل، حتى مکاتب زنان در افغانستان مسدود بود؛ اما امروز زنان از سياست گرفته تا بخش هاى اقتصادى، امنيتى، نهادهاى نظامى، رسانه ها و فعاليت هاى مدنى نقش فعال دارند.

عبدالله همچنان گفته است که تشنۀ صلح اند و براى رسيدن به آن تلاش دارند؛ اما تنها با آتش بس و خاتمۀ جنگ، صلح کامل شده نمى تواند؛ چرا که بايد صلح در برگيرندۀ عدالت اجتماعى، تامين قانون، دسترسى مردم به حقوق اساسى و تمامى ابعاد ديموکراسى باشد؛ حکومت افغانستان براى اهداف يادشده کار مى کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement